Mumcu: Anavatan'ın baharına hazırlanıyoruz

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, siyasetin canlı bir süreç olduğunu, mevsimler gibi yaz, kış ve baharı yaşadıklarını dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Partisi’nin de uzun süredir çetin bir kışdan geçtiğini söyleyen Mumcu, "Çetin kış günlerinden sonra Anavatan baharına hazırlanıyoruz." diye konuştu.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisinin Pendik İlçe Teşkilatı’nın Olağan Kongresi’ne katıldı. Pendik Duduzar Turistik tesislerinde düzenlenen Kongre’ye katılan Mumcu kısa bir konuşma yaptıktan sonra, bir partilinin düğün törenine katılmak için salondan ayrıldı.

Konuşmasında siyasetin canlı bir süreç olduğundan ve siyasi partilerin de insanlar gibi canlı bir hayat yaşadıklarına değinen Mumcu, Anavatan Partisi’nin de uzun zamandır çetin bir kıştan geçtiğini dile getirdi. "Siyasi partiler de mevsimler gibi baharı, yazı, güzü ve kışı yaşarlar" diyen Mumcu, "Biz anavatan baharına hazırlanıyoruz. Çetin kış günlerinden sonra Anavatan baharına hazırlanıyoruz. Anavatan baharı insana özgürlük, insanın bütün nitelikleriyle özgürleşmesi, düşüncesiyle, inancıyla, ifadesiyle, girişmi ile özgürleşmesi demek. Bir insan medeniyeti demek, Anavatan baharı Atatürk’ün bize gösteridiği ’muasır medeniyet’in önüne geçmek için çalışmak demek. Atılım demek. Anavatan baharı bu demek." diye konuştu.

"TÜM İMTİYAZLARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ"

İktidara gelmeleri durumunda Türkiye’de adaleti sağlayacaklarını ve bütün imtiyazları ortadan kaldıracaklarını belirten Mumcu, Türkiye’nin siyaset yapısını bütün imtiyazlardan temizleyeceklerini dile getirdi. Mumcu, "Anavatan iktidarında imtiyaz kalmayacak. Anavatan iktidarında imtiyazlılar, ayrıcalıklar olmayacak. Kimse kimseye ayrımcılık yapmayacak, yapamayacak. Çünkü, Anavatan ’Adaletin mülkün temeli’ olduğuna olan inancıyla, bu ülkeyi baştan aşağı yeniden yeniden devleti, en uç biriminden merkezine kadar, Cumhurbaşkanlığı kurumuna kadar yeniden kurmak, yeni bir haleti ruhiye, yeni bir anlayış, yepyeni bir inançla kurmak bizim misyonumuz." diye konuştu.

Mumcu konuşması sırasında partililer tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Bazı partililer konuşaması sırasında "Başbakan Mumcu" diyerek tezahürat yaptı. Mumcu yaptığı kısa konuşmanın ardından, başka bir partilinin düğününe katılacağını söyleyerek salondan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious