Mumcu: Büyüdükçe korkutuyoruz

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, kendisine Demirel'i örnek alırken, Türkiye'de korkulan parti olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, İpek Düğün Salonu'nda yapılan 9. Hatay İl Kongresi'ne katıldı. Kongreye Mumcu ile birlikte Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Züheyir Amber, Grup Başkanvekili Ömer Abuşoğlu, Genel Sekreter Muharrem Doğan, Mersin Milletvekili Hüseyin Güler katıldı. Mumcu, kongrede yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde yaptığımız örgütlenme çalışmaları ile her geçen gün daha da güçleniyoruz. Ancak bizim büyümemizden korkanlar, "Anavatan bitti" şeklinde sözler söylüyorlar. Türkiye'de 12 Eylül'den sonra kurulan en güçlü ve eski partiyiz. Geçmişimiz büyük başarılarla dolu. Bugün çok daha güçlü bir şekilde dimdik ayaktayız" dedi.

Konuşmasının devamında eğitim konusuna değinen Mumcu, "Gençliğimizde köylü, işçi, esnaf çocukları; doktor, mühendis, vali, bakan gibi devlet kademelerinde iyi yerlere gelirlerdi. Bugün ortaya çıkan çarpık eğitim sistemiyle onların bu şansı ellerinden alındı. Ben de dar gelirli bir ailenin çocuğuyum. Devlet okullarında okudum. Süleyman Demirel de köylü çocuğuydu. Cumhurbaşkanı oldu. Günümüzde gençlerin böyle bir şansı kalmadı. Köylü çocukları akılsız oldukları için değil, fırsat eşitliği verilmediği için başarısız olmaktadırlar'' diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Hüseyin Ata Kaşgöz'ün hazırladığı tek listeyle seçimlere gidildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious