Mumcu çok sert konuştu

  • Giriş : 28.06.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Kimse ben namaz kıldım, yeterince bonus biriktirdim diyerek kul hakkı yeme hakkına sahip değildir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anavatan Partisi'nin Meclis Grubu toplantısında konuşan Genel Başkan Erkan Mumcu, piyasalarda yaşanan dalgalanmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Birilerinin yaşanan bu dalgalanmadan faydalanmak için, "Etkin Merkez Bankası" söylemiyle Merkez Bankası'na döviz rezervlerini sattırmaya çalıştığını savunan Erkan Mumcu, "Merkez Bankası'nın rezervleri 39 milyar dolara doğru düşünce bu kez de ucuza aldıkları doları pahalı satmak için yeniden dolara hücum edecekler. Bu spekülatif atakla birlikte sonbaharda büyük bir kriz yaşanacak. 4 senedir seyrettiğimiz filmi bir kez daha seyrederiz. Yeniden dolar aşağıya, yeniden yüzde 30'lardan başlayarak yüzde 10'lara inen enflasyonla Türkiye kölelik yapar. Biz bu filmi defalarca gördük" diye konuştu.

Erkan Mumcu, hükümetin döviz kuru düşük giderken ve ülkeye sıcak para girerken kerameti kendinden bildiğini, döviz kuru yükselmeye başlayınca da bunu dış gelişmelere bağladığını söyledi. Hükümetin bugün bile ne olduğunun farkında olmadığını savunan Erkan Mumcu, "Biran önce bu hükümetten kurtulmalıyız. Bu hükümet kendiden önce kurulan bozuk düzenin bekçisi oldu. Milletin aleyhine, imtiyazlıların lehine kurulmuş bu düzenin yeminli bekçisi oldular" şeklinde konuştu.

Erkan Mumcu, hükümetin yolsuzları ile muhafazakarlık anlayışının uyuşmadığını vurgulayarak, "Kimse ben namaz kıldım, yeterince bonus biriktirdim diyerek kul hakkı yeme hakkına sahip değildir. Bizim insanımız bu değerlere gösterdiği hürmet dolayısıyla yakıştıramadı, konduramadı. Her geçen gün biri daha açığa çıkıyor. Sen önce milletin sana emanet ettiğine sahip çık" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan, eşinin ve çocuklarının gözlerinin içine bakarak hukuksuzluk, usulsüzlük, yolsuzluk yapmadıklarını söylemesini isteyen Erkan Mumcu, şöyle konuştu: "Karısının gözünün içine baka baka 'hayır' desin. Burada hiçbir hukuksuzluk, usulsüzlük yok. Kendi çocuğunun gözüne bakarak desin. AK Parti milletvekillerine söylüyorum, birbirinizin gözlerinin içine bakarak deyin ki 'biz çalmıyoruz.' Hadi deyin... Bırakın milletin yüzüne bakmayı, sizin karınızın yüzüne bakacak yüzünüz yok. Çocuğunuzun yüzüne bakacak yüzünüz yok. Birbirinize bakacak yüzünüz yok. Bari milletin mukaddesatıyla oynamayın. Aldığınız, götürdüğünüz, çaldığınız ne varsa milletin mukaddesatına dokunmayın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious