Mumcu: Eğlenceye gitmedim

  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Erkan Mumcu, Rixos Otelleri sahibi Tamince'nin, "Erkan Mumcu Bakanlığı döneminde bizim tesislerde kaldı" açıklamasına cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında İşadamı Fettah Tamince'nin kendisine yönelik, "Mumcu Bakanlığı döneminde bizim tesislerde kaldı. O zaman şaibeli değildi, şimdi Başbakan kalınca mı şaibeli oluyor" açıklamalarına cevap verdi.

Mumcu adı geçen işadamını dürüst biri olarak tanıdığını, paraya çok fazla önem vermediğine dikkat çekerek, "Kendileri takdir ettiğim, güvendiğim bir işadamıdır. Ancak, hükümeti savunarak benim adımı zikretmiştir. Kendisinin çok iyi bildiği şeyler var. Yukarda Allah var. Günün birinde sorulacak bir hesap var. Herkes ayarlarını ona göre yapsın. Evet o tesislerde kaldım. Bakanlığım dönemimde yüzlerce tesislerde konakladım. Eğlenmedim çalıştım. Onların motivasyonu için çalıştım. Onların işlerine katkıda bulunmak için çalıştım" şeklinde cevap verdi.

BORCUM OLANLAR FATURA GÖNDERSİN

Bakanlığı döneminde Türk Turizmine büyük katkılar kazandırdığını belirten Mumcu,"Bundan dolayı kimin bende hakkı varsa hemen bu dünyada helalleşelim. Borcum olanlar fatura göndersin hemen ödemeye hazırım. Ben görevimi yapığımı biliyorum. Ama insanlar bana ihsanda bulunduklarını söylemişler. Hiç kimseye borçlu kalmak istemem" diye konuştu.
Rixos Oteller Grubu'nun patronu Fettah Tamince şirketlerinden UDE Yatırımın 49 yıllığına 22.72 milyon YTL'ye vererek kazandığı ancak, Danıştay tarafından durdurulan "Lara Park" ihalesi için daha önce "şaibeli" diyen Mumcu bu konudaki sözlerini aynen tekrarlayarak, "Bu proje ahlak dışıdır. Kamu yararı hiçe sayılmıştır" dedi.

Kendisinin her konuda hesap verebilecek bir konumda olduğunu söyledi. Mumcu Konuşmasına şöyle devam etti; "Benim korunacak bir zırhım yok. Tetikçiler marifetiyle konuşmak benim ahlakıma sığmaz. Ben bey-tül mala ele uzatanların eliyle, milletin maneviyatına dil uzatanın diliyle uğraşmaya ant içmiş bir insanım. Türkiye'nin geleceği çalınmaktadır. Yanlış olan projeler değil, bunların gerçekleştirme şeklidir. Aynı şey Lara Park için de yapılmıştır. Bana gelen duyumlar bu yöndedir. Benim görevim kamu yararını korumaktır. "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious