Mumcu: Hakkımız gaspedildi

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi lideri Erkan Mumcu, AKP grup toplantısını uzatıp Anavatan’a ayrılan sürenin 53 dakikasını da kullanan Başbakan Erdoğan’ı ağır dille suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan’a yüklendi
Erdoğan’ın AKP Grup toplantısına 35 dakika geç gelmesine tepki gösteren Erkan Mumcu, “Türkiye’nin bir tek problemi var. O da ahlak” dedi

Anavatan Partisi Genel Başkanı partisinin grup toplantısının geç başlaması nedeniyle Başbakan Erdoğan’a tepki gösterdi. Erdoğan’ın AKP Grup toplantısına 35 dakika geç gelmesi ve konuşmasını uzatması nedeniyle sadece grupta yedi dakika konuşan Mumcu, sözlerine, “Bize yapılan haksızlığı biz de CHP’ye mi yapalım, hayır biz bunu yapmayacağız” diye başladı. Başbakan’ın yaptığını, “bu bir sabotaj, bir hak bilmezlik, hak hukuk tanımaz bir cüretkarlık” olarak değerlendiren Mumcu, Erdoğan’a tepkisini şöyle dile getirdi: “Türkiye’nin bir tek problemi var. O da ahlak. Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma. Buna riayet etmedikçe, bir başbakan, siyasetçiler, o ülkede ne huzur olur, ne afiyet olur. Çünkü adalet mülkün temelidir. Adaletin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz ve bir ülkede adaletsizlik bu kadar yapılmaz.”

Baykal’dan not
Konuşmasının sonunda CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın, süresini Mumcu ile paylaşabileceğine ilişkin notu Anavatan Grubuna ulaşmasına karşın, Mumcu konuşmasını sürdürmedi. Baykal’a nezaketinden dolayı teşekkür eden Mumcu, “Kendisine çok teşekkür ediyorum ama bunu yapmayacağım, sözlerime burada son veriyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. Mumcu, söyleyeceklerini çıkıp meydanlarda söyleyeceklerini dile getirirken, “Biz sesimizin yankısını televizyonlarda duymasak da, gazetelerde görmesek de biz sesimizin yankısını milletimizin vicdanında duyuyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious