Mumcu: Hasan'dan alıp Hansa veriyor

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, ”Dış borç nedeniyle Devlet Hasan'dan aldığını, Hans'a veriyor” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mumcu, partisinin Osmaniye İl Teşkilatı'nın 6. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin imkanlarını başka ülkelere aktarırken, kendisinin gittikçe yoksullaştığını savundu.

Türkiye'nin, 160 milyar dolarlık kamu borcu için 5 senede 184 milyar dolar faiz ödediğini, bu arada ana borcun da 247 milyar dolara çıktığını ifade eden Mumcu, şöyle devam etti:

“Bu sırada, Türkiye'nin Telekom'u, Tüpraş'ı, GSM şebekeleri, 50 senede canını dişine takarak biriktirdikleri, yabancı sermayenin eline gitmiş. Ama Türkiye'nin borcu azalmamış. Bu para nereye gidiyor, bu kimin parası? Vatandaşın cebinden adeta hırsız gibi aldıkları vergiler. Bu vergileri uyutarak aldıkları için, vatandaş giden paranın çoluk çocuğunun rızkı olduğundan habersiz.”

Dünyanın hiçbir yerinde üretim girdilerinden vergi ve özel tüketim vergisi alınmadığını söyleyen Mumcu, şöyle konuştu:

“Ama bizde mazottan, gübreden, zirai mücadele ilaçlarından, elektrikten, doğal gazdan, insanların yediğinden, içtiğinden, sigarasından vergi alınıyor. Vatandaş veriyor, bunlar birikiyor, Türkiye'ye borç veren özel emeklilik fonlarının hesabına gidiyor.

Burada halk, çocuğuna yediremediğini, mazot pompasının başında devlete veriyor. Dış borç nedeniyle devlet Hasan'dan aldığını, Hans'a veriyor, Hans emekliliğinde rahat etsin diye. Hasan kendi hayatını, çocuklarının hayatını Hans için feda ediyor.”

ABD'NİN IRAK'A MÜDAHALESİ

“Yüzyıllar boyu haçlı saldırılarına karşı ırzını, namusu malını beklediğimiz İslam dünyası, Iraklı kardeşlerimiz, şimdi onların canını namusunu bekleyen bir Türkiye olmadığı için kahrediyor, paramparça oluyor” diyen ANAVATAN Genel Başkanı Mumcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Irak'ta her gün yüzlerce kişi ölüyor. Çünkü Türkiye yok, bu bizim kabahatimiz, bizim günahımız. Çünkü biz olmamız gereken yerde durmuyoruz. Beklememiz gereken mevzide beklemiyoruz. Hükümet adeta, nöbet yerini terk etmiş bir asker gibi.”

Erkan Mumcu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “sayın Öcalan” sözlerini sürçü lisana verdiklerini söyleyerek, “Ama Erdoğan, 'o kelle almaktan yatıyor, ben fikir suçundan yatıyorum' diyor. Zaten bu memleketin başına ne geldiyse o şiir yüzünden geldi. Keşke Türkiye'nin hakim ve savcıları akıllı olsalardı da hırsızlıktan içeri atsalardı. Çünkü bu ona şeref vermek oldu” dedi.

“Milletin iktidarı, gücü eline verilince, karakteri ortaya çıkıyor” diyen Mumcu, “Onun kelle dediğine, biz şehit, vatan bekleyen asker diyoruz. Ne demek istiyor? Bilinç altında şu var, onun kafasındaki vatan, bizimkiyle aynı değil. Onun ülkesiyle bizimki aynı değilmiş. Asker, ona göre rejim bekliyor, ama bana göre vatan bekliyor” dedi.

Mumcu, konuşmasının ardından partiye katılan üyelerin rozetlerini taktı. Daha sonra, etkinliklere katılmak üzere Kahramanmaraş'a hareket etti.

Konuşmaların ardından, Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'ndeki kongrede, İl Başkanı Duran Güntürkün'ün hazırladığı listesiyle seçimlere gidildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious