Mumcu: Milletimiz mükafatımızı verecektir

  • Giriş : 05.05.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Türk milletinrin bu birliğin, dürüstlüğün fedakarlığın mükafatanı sandıklarda vereceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özel uçakla İzmir'de gelen Mumvu, partisi İzmir İl Başkanlığı'nın Fuar Atlas Pavyonu'nda düzenlenen kongresine katıldı. Mumcu, yoğun sevgi gösterisi nedeniyle kongrenin yapıldığı salona zorlukla girdi.

Mumcu, kongreye katılan DYP İzmir İl Başkanı Turan Arınç, DYP MKYK Üyesi Emin Dinleten'i de takdim ederek başladığı konuşmasında, salondakilerin alkışlarıyla birleşme kararına gelen tepkileri ölçeceğini söyledi. Yoğun alkış üzerine Mumcu, "'Demek ki İzmir bu birleşmeden memnun. Demokrat İzmir'e Demokrat Parti hayırlı olsun." dedi.

Kongrede konuşması öncesi yaşanan sıkışıklık nedeniyle basın mensuplarının bir iki adım geri gitmesini isteyen Mumcu, ''Bazen fedakarlık edip geri adım atmasını bileceksin. Sizden de birkaç merdiven geri adım atmanızı ve rahat çalışmanızı istiyorum. " diye konuştu.

Turgut Özal'ın ''siyasetçinin iki gömleği vardır, biri idamlık biri bayramlık' sözlerini hatırlatan Mumcu, ''Sonunda kader Özal ile Menderes'i buluşturduğu gibi aynı ana damarın iki kolu olan Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi'ni de buluşturdu. İnşaallah hayırlı niyetlerler çıktığımız bu yonda Rabbim bize yardımcı olacaktır. Milletimiz bu birliğin, dürüstlüğün fedakarlığın mükafatanı sandıklarda verecekttir. Milletimizin bu iradenin arkasında olan desteği Türkiye'nin baharı, sevinci, kardeşlik bayramı olacaktır. Kardeşlik bayramınız kutlu olsun." şeklinde konuştu.

Toplumun değerleriyle devletin değerleri arasında çatışma kurgulamak isteyenlerin milletin geçmişine, bugününe ve geleceğine ihanet içinde bulunduğunu dile getiren Mumcu, "Ülke derin bir kamplaşma bataklığına sürükleniyor. Hiç arzu etmediğimiz şekilde insanlar devletimizin laik sosyal demokratik bir hukuk devleti olması nitelikleriyle toplumumuzun değerleri arasında bir bir bölünmeye zorlanıyor. Vahşi ve ahlaksız bir seçim yaptırılmak isteniyor. İnsanlara deniliyor ki laiklik mi inancın mı ? Bu haksızlığın, zulmün en kötüsüdür. Neden insanlar her ikisine de inançla ve sadakatla bağlı olmasınlar. Böyle bir çelişki yok. Ama insanları böyle bir çelişkide tercih yapmaya zorluyorlar. Bugün siyaseti yeniden hizmet siyasetine dönüştürmek için bir irade ortaya koyuyoruz. Bu iradeyle ülkemiz CHP ve AK Parti'nin canının çektiği gibi kutuplaşmayacak, kamplaşmayacaktır. Cumhuriyet mi demokrasi mi, asker mi millet mi yalanına kanmayacağız. Bu ülkeyi değerleriyle devleti arasında çatışan bir ülke olmaktan biz çıkarağız. Bu ülkeyi parsel parsel parçalanmaktan parsel parsel satılmaktan kurtaracak bir birlik iradesine, bir alternatife ihtiyaç vardı. Ve o ihtiyaç bugün itibarıyla karşılanmıştır. Bunun karşılığı biziz. Bizim ortaya koyduğumuz birlik, dayanışma kardeşlik ifadesidir. Millet el birliği ve güçbirliğiyle kendi ailesinin, komşularının, huzurunu, mutluluğunu sağlayacak bu alternatife hayat verecek, güç verecektir. Bugün tarihi bir iş başardık." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious