Mumcu: Nefesimizi tuttuk, bekliyoruz

  • Giriş : 23.04.2007 / 00:00:00

Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Bakın şu memleketin haline. 73 milyon nefesimizi tuttuk. Bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak lafı bekliyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mumcu, Diyarbakır'da "Cumhurbaşkanı kim olacak, kim olacak? Bakın şu memleketin haline. 73 milyon nefesimizi tuttuk. Bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak lafı bekliyoruz" dedi. Partisinin Diyarbakır İl Kongresi'nde konuşan Mumcu, Diyarbakırlı'nın karnı tok, başı dik kimseye muhtaç olmadan "benim devletim var'' diye yaşayabileceği bir sosyal, hukuk ve adalet devleti yaratacaklarını, böyle bir devletin vatandaşı olma onurunu yaşatmanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi. Mumcu, "Bu ülkenin hiçbir ferdini, devletinin dışında hak aramaya mecbur etmeyeceğiz. Kimse ABD, Londra veya Brüksel'de hakkını aramayacak. Kimseye kültürü, dini kökeni, siyasi tercihi nedeniyle ayrımcılık yapılmayacak" diye konuştu.

'BU ANCAK MASALDA OLUR'
Cumhurbaşkanlığı seçim tartışmalarına da değinen Mumcu "Cumhurbaşkanı kim olacak, kim olacak. Bakın şu memleketin haline. 73 milyon nefesimizi tuttuk. İki kişinin, bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak lafı bekliyoruz. Devlet kuşu acaba kime konacak? Yahu bu ancak masalda olur. Gerçek hayatta böyle şey olur mu? Padişahlıkta bile böyle bir şey olmuyordu. Bunun neresi demokrasi Allah aşkına. 2 senedir bağırıyorum getirin şu sandığı milletin önüne bırakın. Bırakın millet kendi vicdanına en çok uyanı seçsin ve arkasında yürüsün. Türkiye'nin birliğe ihtiyacı var. Türkiye'nin birleşmeye, iradesini bütünleştirmeye ihtiyacı var. Bunun yolu seçimi halka yaptırmaktır. Bunu yolu sandığı milletin önüne koymaktır. Milletten kaçırmakla, fırsatı ganimete çevirmekle bir yere varılmaz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious