'Mumcu partiyi filikaya çevirdi'

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

Mustafa Taşar: "Mumcu, kocaman Anavatan gemisini filikaya çevirdi"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Taşar, memleketi Gaziantep'te Anavatan Partisi lideri Erkan Mumcu'ya yüklendi. Mumcu'yu Anavatan'ı 'batırmakla' suçlayan Taşar, "Gemiyi erkenden terk eden ve gittiği yerde umduğunu bulamayan; bir boşluktan yararlanarak partinin başına geçenler kafalarına kaptanlık şapkasını takmakla kaptan olduklarını düşünebilirler. Ama önemli olan milletin ne düşündüğüdür. Erkan Mumcu, koca parti gemisini filikaya çevirdi. O filikaya da 6 milyon insan sığmaz." dedi.

Bazı yerel gazetelerde çıkan 'Taşar parti arayışında' şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Taşar, siyasetteki hedeflerine ve konumuna değindi. Hiçbir zaman aktif siyaseti bırakmadığını ve çeşitli partilerden teklifler aldığını ifade eden Taşar, bu teklifleri değerlendirdiğini, vakti geldiğinde hangi siyasi oluşum içerisinde yer alacağını açıklayacağını söyledi.

Siyasi hayatı boyunca 30 yaşında parti yöneticiliği, 5 kez milletvekilliği, 5 kez bakanlık yaptığını hatırlatan Taşar şöyle devam etti: "Bu süre içerisinde elde ettiğim birikim ve tecrübeyi boşa harcamama kararı aldım. Bu bilgi ve birikimlerimi halka hizmet etmek için kullanmak üzere yeniden aktif siyasete dönüyorum. Bu dönüşümden korkanlar varsa artık korkmaya başlasınlar. Bundan böyle meydan da, sahne de boş kalmayacak. Herkes hakettiği cevabı alacak. Milletin yüreğine, derdine çözüm üretecek uygun adres neredeyse Mustafa Taşar orada olacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious