Mumcu ve Ağar arasındaki suçlamalar sürüyor

Mumcu ve Ağar arasındaki suçlamalar sürüyor .6146
  • Giriş : 03.08.2007 / 10:51:00

Erkan Mumcu ve Mehmet Ağar arasındaki karşılıklı suçlamalar sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


DP ile ANAP arasında önce “birleşmenin” ardından da “seçim ittifakı” arayışlarının neden sonuçsuz kaldığına ilişkin tartışmalar sürerken, Erkan Mumcu ve Mehmet Ağar arasındaki karşılıklı suçlamalar da sürüyor. Mumcu, Ağar’ın bir işadamının devreye girmesi sonucu birleşmeden vazgeçtiğini iddia ederken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de iki parti arasındaki ittifak görüşmeleri sürerken devreye girdiği ve Ağar-Gökçek arasında gizli bir görüşme yapıldığı iddiasını gündeme taşıdı.

Seçim gecesi Genel Başkanlık görevinden istifa ettiğini açıklayan ve ardından Çeşme’de dinlenmeye çekilen Mehmet Ağar’a, Mumcu’nun iddialarını sordu. Ağar’a yöneltilen sorular ve yanıtlar şöyle:

Mumcu’nun çeşitli ithamları var...
Konuşmuyorum ben bu konuda

Bir işadamından bahsediyor, Melih Gökçek devrede diyor
Yok kardeşim. Hayal görüyor. Boş konuşuyor.

Birşey demiyecek misiniz?
Uzağındayım bu işin. Biraz kafamı dinleyeyim.

Bu konunun dışında sorularımız var. Neler yapıyorsunuz? Vatandaşlarla konuşuyor musunuz? Nasıl reaksiyonlar alıyorsunuz? Geri dönmeniz yolunda talepler alıyor musunuz?
Şu anda kafamı dinliyorum. Konuşmak istemiyorum. Ama şunu söyleyeyim, O bir hayal görüyor. Muhatap almayalım. Başka birşey söylemiyorum. Biraz sakin olayım ben.

Kurmaylar ne diyor?

ANAP’lı Süleyman Sarıbaş: Birleşme projesi bu süreci idare edecek çapta bir irade ortaya konamadığı için sonuçsuz kaldı. Çünkü iki liderde de o çap yoktu. Bugün yaşanan artık ölülerin dansıdır açıklamaları kendilerini tatmin etmeye çalışmanın ötesinde anlam taşımıyor. Kavganın sürmesi belki yeniden gündeme gelebilecek birleşme çalışmalarını da sıkıntıya sokuyor

DP’den milletvekili adaylığından son anda vazgeçen Mehmet Ali Bayar: “Olan oldu bunun önemi seçimden önceydi. iki lider de önemli bir fırsatı kaçırdı. 31 Mayıs’ta katıldığım toplantıda gördüğüm üslup ve tarz, duyduklarım ve dinlediklerim neticesinde aday olmayı etik bulmadım. O toplantıda gördüğüm ve anladığım DYP yönetiminin bir bölümünün içerde başka, halka başka konuştuğudur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious