Mumcu'dan Mevlid Kandili mesajı

Mumcu'dan Mevlid Kandili mesajı.11782
  • Giriş : 19.03.2008 / 15:30:00

Erkan Mumcu, ''Barış ve hoşgörü timsali peygamberimiz Hz. Muhammed'in mesajının tüm insanlığa doğru anlatımına, günümüzde her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mumcu, Mevlid Kandili ve Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, diyalog, hoşgörü ve tolerans eksikliği, farklılıklara karşı tahammülsüzlük ve farklılıklarla barış içinde bir arada yaşama konusunda yaşanan sorunların, gündelik hayatı doğrudan etkilediğini belirtti.

Böyle bir ortamda Hz. Peygamber'in insanları kardeş yapan, insanlara sırf insan olduğu için değer veren, nefret olan yere sevgiyi, kuşku olan yere inancı, ümitsizlik alan yere ümidi, karanlık olan yere aydınlığı, üzüntü olan yere sevinci ikame eden, barış ve rahmet yüklü mesajına daha çok ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Mumcu, şunları kaydetti:

''Barış ve hoşgörü timsali peygamberimiz Hz. Muhammed'in mesajının tüm insanlığa doğru anlatımına, günümüzde her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. İnsanlığın bunca birikime rağmen onun 1400 küsur sene evvelki kendi mescidinde Hristiyanlara ibadet imkanı tanıyan hoşgörülü yaklaşımından alacağı çok dersler vardır.

Bu duygu ve düşüncelerle alemlere rahmet olarak gönderilmiş Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğumu vesilesiyle kutlanan Kutlu Doğum Haftası'nın ve Mevlid Kandili'nin tüm insanlığa barış ve adalet, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious