Mumcu'dan Erdoğan'a; 'Sensin sahtekar!'

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, son günlerde sağa açılma çalışmaları yapan CHP lideri Deniz Baykal’ı eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mumcu, ”Milleti gaza getirip, birbirinden korkar hale getiren Baykal boşuna heveslenmesin. Sağa açılacakmış. Sen sağının solunun farkında değilsin ki¿ Nereye açılacaksın. Sen önce sol ol da görelim. Sen bir solun önünden çekilsen Türkiye’de demokrasi doğru dürüst yerine gelecek. Böyle muhalefet olunca böyle iktidara can sağlığı. Bunlar yapışık ikizler aynı mideden besleniyorlar.” ifadelerini kullandı

ANAVATAN lideri Mumcu, Adıyaman ve Hatay mitinginden sonra 3. mitingini Denizli’de yaptı. Denizli il ve ilçeleriyle ve çevre illerden gelen yaklaşık üç bin 500 civarında partiliye Demokrasi Meydanı’nda hitap eden Mumcu, AK Parti ve CHP’yi, milleti korkutarak kamplaştırmakla suçladı. Mumcu, AK Parti ve CHP’nin yapışık ikizler olduğunu söyledi.Mumcu, ”Milleti kendi kalıplarına dökmeye çalışıyorlar. Bunlar işsize nasıl iş bulurum, nasıl aş bulurum, nasıl dünya şampiyonu yaparım; bunda yoklar. Birinin elinde din, ötekinin elinde laiklik; oyuncak gibi oynuyorlar. Milleti kamplaştırıp, bölüp eziyet ediyorlar. Ama o çağ kapandı.” şeklinde konuştu.

Mumcu, son günlerde sağa açılma çalışmaları yapan Baykalı’da eleştirdi. ”Milleti gaza getirip birbirinden korkar hale getiren Baykal boşuna heveslenmesin” diyen Mumcu, ”Milleti korkutup sözüm ona korkularıyla arkasında toplanır zannediyor. Sağa açılacakmış. Sen sağının solunun farkında değilsin ki¿ Nereye açılacaksın. Sen önce sol ol da görelim. Türkiye bir sol partiye sahip olsun. Sen bir solun önünden çekilsen Türkiye’de demokrasi doğru dürüst yerine gelecek. Ama yok ki öyle akıl. Yok öyle izan. Yok ki öyle vicdan. Böyle muhalefet olunca böyle iktidara can sağlığı. Bunlar yapışık ikizler aynı mideden besleniyorlar.” ifadelerini kullandı

Mumcu, mitingde konuşmasında Başbakan Erdoğan’ı da sahtekârlıkla suçladı. Başbakan Erdoğan’ın Erzurum’da çiftçiye ’millet sizi beslemek zorunda değil’, Mersin’de ’ananı al git’ dediğini belirten Mumcu, Almanya’da ise bazı şirketler tarafından soyulduğunu söyleyen vatandaşa sahtekâr dediğini vurgulayarak, ”Sensin sahtekâr.” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın seçim meydanlarında milletten oy isterken, hakların özgürlüklerin takipçisi olacağını söylediğini, üniversitedeki öğrencilerin kılık kıyafetini serbest bırakacağım dediğini iddia eden Mumcu, ”İktidara geldiğinde peruk taksın girsinler dedin. Sensin sahtekâr. Kim çalmış, Almanya’da bunlar senin arkadaşların, partililerin, milletvekillerin değil mi¿ Bu gazeteler sana çıkarılmadı mı, bu paralarla¿ Bizi mahkemeye verecek, vermezse hatırım kalır. Benim milletime sahtekâr diye hakaret edeceksin, ben de bir milletvekili olarak buna susacağım öyle mi¿ Burnundan fitil fitil getireceğim. Bu milletle beraber söylediğin yalanların hesabını sormazsam yaşamak bana haram olsun.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious