Mumcu'dan önemli iddia!

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Erkan Mumcu: ”Türkiye turizm sezonu yüzde 20 turist, yüzde 30 gelir kaybıyla kapatacak” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya’nın Kemer İlçesi’ndeki Cumhuriyet Meydanı’nın açılış töreninde bir konuşma yapan Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Türkiye’nin turizm sezonunu, yüzde 20 turist, yüzde 30’un üzerinde de gelir kaybıyla kapatacağını savundu.

Türkiye’de turizmin, Turgut Özal ve Anavatan Partisi’nin açtığı ufuk sayesinde geliştiğini ifade eden Mumcu, Anavatan Partisi’nin, memleketin imkanlarını millete sunma felsefesini güttüğünü söyledi. Anavatanı taklit etmeye çalışanların, Anavatan’dan öğrendikleri kadarı ile bir yere gelmeye çalıştıklarını anlatan Mumcu, dökme su ile değirmenin dönmeyeceğini ifade etti. Mumcu, ”Meydanlarda demokratız, muhafazakarız diye anlatmaya çalışıyorlar. Ben size söyleyeyim. Bunlar muhafazakar filan değil. Bunlar tamahkarlar. Varsa yoksa almak, satmak, çalmak, çırpmak. Tüccar siyaset dedikleri bu.” dedi.

Hükümetin kriz yönetmeyi bilmediğini öne süren Mumcu, Türkiye’nin turizm sezonunu, yüzde 20 turist, yüzde 30’un üzerinde de gelir kaybıyla kapatacağını iddia ederek, ”Turizmde düşüşün nedenini kuş gribiyle açıklamaya çalışıyorlar. Alakası yok.” dedi. Daha sonra Mumcu ve Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Cumhuriyet Meydanı’na yapılan Atatürk Anıtı’nın açılışını, birlikte gerçekleştirdi.

Açılıştan sonra vatandaşlar müzik eşliğinde eğlendiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious