Mumcu'ya, Ağar'dan yanıt geldi:"Beni konuşturma!"

Mumcu'ya, Ağar'dan yanıt geldi:
  • Giriş : 01.08.2007 / 08:28:00

Mumcu’nun meydan okuyuşuna çok sert yanıt veren Mehmet Ağar, "Otur oturduğun yerde, beni konuşturma" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Seçim yenilgisinin ardından DP Genel Başkanlığı’ndan istifa ettiğini açıklayan Mehmet Ağar, kendisine meydan okuyan Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu’ya sert bir yanıt verdi. Ağar, "Saçma sapan şeyler yapmasaydın bu noktaya gelmezdik. Şimdi susma zamanı" dedi.
Ağar, şunları söyledi:

BIRAK BİZ DE OTURALIM Benim sırtımdan gündeme gelmek ayıp, otur oturduğun yerde. Otur da bırak biz de oturalım. Beni konuşturmasın. Kalkıp Hasan Cemal’e mektuplar yazıyor. Kimin kiminle görüştüğünü ben biliyorum da kimsenin istikbali ile uğraşmak istemiyorum. Saçma sapan işler yapmasaydı bu noktaya niye gelinirdi?

AKP’NİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRME Kalkıp bu işleri yapıp da AKP’nin ekmeğine yağ sürmeye gerek var mı? Sen partini seçime sokamamışsın. Bugün bunu yapmanın ne faydası var? Buralara kafa sokup kendini küçültmeye, rezil etmeye ne gerek var. Bu sözlerle iktidarı iyi perçinliyorsun; altın çivilerle illa bir yere gitmesinler, diye. AKP’yi tek ve dev yapmanın ne faydası var? Kavga edeceksen onunla edeceksin. Onun da zamanı var.

34 SENEDİR HARP EDİYORUM Şimdi susma zamanı. Her konuştukça onlara yazıyor. Adamlar yüzde 46.5’e gelmiş, anlatsan ne olur, anlatmasan ne olur? Ben oraya bakıyorum, işin o tarafındayım. Çekilmişim kenara, kendimize bakıyoruz. 34 senedir harp ediyoruz. Dile kolay; biraz sükunet lazım bana. Her şeyi yaptık, fazla bir şey yapmaya gerek yok, bundan sonra yapmayalım.

EN AZ 1 YIL AVANSI VAR Merkez sağ sabırla bekleyecek. Türkiye’de birtakım şeyler olacak. Adamın en az bir senelik avansı var. Beklemeli. Tabi bu arada olağanüstü gelişmeler olur, buna bir şey demem. Şimdi partiler kendi söküklerini tamamlayacak. O nedenle ben bu riskleri gördüğüm için partiye yüklü bir para bıraktım.

BÜTÜNLEŞMEYE ZAMAN DARDI Bütünleşme niye sağlanamadı? Zaman dardı, parti kapatmak zor bir işti. 3-4 ay daha olsaydı hiçbir problem olmazdı. seçim takvimi gelmeseydi yine problem olmazdı. 25 senedir birbiri ile savaşmış, küfür etmiş bir yapıyı birleştiriyorsunuz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious