Mumcu'ya çok konuşuyorsun uyarısı

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

DYP-Anavatan flörtünde ayrılık rüzgarı esmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anavatan lideri Erkan Mumcu'nun dün bir gazeteye yaptığı, “Küpe kavurma olmam. Başka amblem olmaz” şeklindeki açıklaması DYP karargahında tepkiyle karşılandı.

Mumcu'nun bu açıklamasıyla iki parti arasında bir süredir yürütülen birleşme görüşmelerine zarar verdiğini söyleyen DYP yöneticileri Mumcu'ya, “Merkez sağda birlik isteyen insan böyle açıklamalar yapmaz. Mumcu sanki işin olması için değil olmaması için çaba gösteriyor. Biz kendisine partini kapat gel değil, mantıklı bir şekilde birleşelim diyoruz” şeklinde tepki gösterdiler.

DYP lideri Mehmet Ağar ise dün partisinin Ankara il örgütünce düzenlenen bir etkinlikte Mumcu'ya, “az konuş” uyarısı yaptı. Anavatan ile sürdürdükleri birlik turlarının “normal seyrinde” cereyan ettiğini belirten Ağar, sürecin zedelenmesinden endişe ettiğini ima etti.

MUMCU ÇOK KONUŞUYOR

“Sürecin zedelenmemesi için herkesin dikkatli olması lazım” uyarısında bulunan Ağar, “Birleşme DYP çatısı altında olmaz” şeklindeki ısrarını sürdüren Mumcu'yu ise isim vermeden eleştirdi. “7 gün 24 saat bu konu konuşulmaz. Biraz sabırlı olmak lazım” diyen Ağar, Anavatan liderinin son günlerde yaptığı açıklamalara ise ilginç bir gönderme yaptı. Ağar, “Bu işin olmamasını isteyen insan çok konuşmaz, biraz az konuşur” dedi.

Verilmiş bir karar henüz yok

Anavatan lideri Erkan Mumcu, DYP ile birleşme konusunun henüz başlangıç düzeyinde olduğunu belirterek, “Karşılıklı iyi niyet beyanları var, ama olmuş bitmiş gözüyle bakmak için henüz çok erken” dedi. DYP ile Anavatan arasındaki yakınlaşmayı değerlendiren Mumcu, “Karşılıklı iyi niyet beyanları var, ama olmuş bitmiş gözüyle bakmak için henüz çok erken. Bu kararlar, kişilerin kendi iradesiyle verebileceği kararlar değil” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious