'Münevver' davasının 2 avukatı çekildi

'Münevver' davasının 2 avukatı çekildi.9805
  • Giriş : 18.06.2009 / 02:30:00
  • Güncelleme : 17.06.2009 / 23:40:41

Karabulut ailesinin avukatları davadan çekildi... Baba iki farklı açıklamayla çok şaşırttı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili olarak şaşırtıcı bir gelişme yaşandı, Karabulut ailesinin iki avukatı çekildi.

Münevver'in annesinin avukatları Faruk Zorba ile Tülay Tonguç'un yazılı açıklamada, “Soruşturma sürecinde müvekkilimizle hiçbir sorunumuz olmadığı halde, mağdur ailenin yakın akrabalarının umutsuz tutumları ve soruşturmayı olumsuz etkileyen kontrolsüz tavır ve davranışları mesleğimizi gereği gibi yapmamıza mani olmuştur” ifadesi yer aldı. Avukatların baba Süreyya Karabulut'un açıklamalarında rahatsızlık duyduğu düşünülüyor.

Öte yandan bu gelişmeyle ilgili olarak Münevver'in babası Süreyya Karabulut şunları söyledi:

"Çekilmelerinin nedenini bilemiyorum ben de yeni öğrendim. Çekilmeleri birşey ifade etmez. Aramızda bir problem yoktu. Çekilenler eşimin avukatları... Ama çekilmeleri fark etmez avukatlarımız var."

Süreyya Karabulut, 'Avukatların çekindikleri bir nokta var mıydı? sorusuna 'Hayır, çekindikleri birşey olmaması lazım' yanıtını verirken, "Bundan sonra davaya avukatımız Altan Aslanyurt'la devam edeceğiz” dedi.

AVUKAT BUGÜN BİR SKANDALI AÇIKLAMIŞTI

Ailenin avukatlarından Faruk Zorba, kamera kayıtlarını kendisinin ortaya çıkardığını, bunların bir kısmının da silindiğini ifade etmişti... İşte o haber:

Başı kesilmiş halde çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut'un cinayet zanlısı Cem Garipoğlu hala bulunamazken, Karabulut ailesinin avukatı Faruk Zorba, emniyetin 'Bulduk' dediği kamera kayıtlarını kendilerinin bulduğunu açıkladı.

Avukat Faruk Zorba, olay gününe ait kayıtların silinmeye çalışıldığını, polisin olay gecesinden sonra bir daha kayıtları almaya gitmediğini söyledi. Söz konusu görüntüler soruşturma yavaş ilerliyor eleştirilerine hedef olan İstanbul Emniyeti'ni rahatlatmıştı. Eleştirilerin muhattabı Vali Muammer Güler'in en önemli savunması olmuştu. Güler, eleştirileri yanıtlarken hem MSN görüşmelerine hem de güvenlik kamerası kaydına ulaştığını açıkladı. Bu açıklama Karabulut ailesini tatmin etmedi. Ailenin avukatı Zorba'ya göre görüntülere polis değil kendileri ulaştı. Üstelik Zorba, daha önce kamera kayıtta değildi diye tutanak tutulduğunu yani delil karartılmaya çalışıldığını iddia ediliyor.

Zorba, “Kamera kayıtları cinayetten tam 36 gün sonra bulundu. Ben ve bilgisayar konusunda teknik bilirkişi olay yerine defalarca gittik. Gördük ki kameralar bal gibi kayıt yapıyor. O günler zarfında da yapılmış. Biz o kayıtları ele geçirip savcılığa teslim etmeseydik bu cinayetin en önemli deliline hiçbir zaman ulaşılamayacaktı" dedi.

Avukat Faruk Zorba, güvenlik kameralarının bağlı olduğu bilsiyarda 4-5 saatlik çalışmadan sonra kayıtlara ulaşıldığını söylüyor ama kayıtları bulan bilgisayar uzmanına göre bu bir mucize çünkü; “Meğer 7 Mart tarihinde bu görüntülerin üzerine başka görüntüler kayddedilmeye çalışılmış fakat diskte yeterli hafıza olmayınca bu kayıt gerçekleşmemiş. Kaydedemeyince silmeyi denemişyler ama üst bilgisayar onları yedek belleğe atmış. Yapan her kimse dellilleri ortadan kaldırdığını düşünüyordu. Kadere bakın ki biz bu kayıtları tesadüfen ele geçirdik hemen savcılığa götürdük.

Avukat Zorba, savcının bu görüntüleri gördükten sonra donup kaldığını anlatıyor. Çünkü Cem Garipoğlu'nun evden çıkıp testere satın alıp eve döndüğünü gösteren bu görüntüler cinayetin tasarlanarak işlendiğinin kanıtı... Eğer alt kameranın kayıtları yok edilmeseydi daha ileri delillere ulaşılacaktı.

Acılı baba Süreyya Karabulut, avukatın açıklamalarıyla ilgili olarak, “Bu bir skandal tabiki... Sonuçta avukatın vermiş olduğu beyanat doğrudur. Polis bunda neden duyarsız kaldı, bunun hesabını kim verecek? Bunun hesabı sorulmalı... Bu kayıtlar olmasaydı ne olacaktı, sayın valimiz açıklama yapıyor ama ezbere açıklama yapıyor. Burada bir suistimal yok mu? Bu ihmal değil, suistimaldir. Bu görüntüleri sayın Valimizin, emniyetin bulması gerekirken bizler kendi imkanlarımız doğrultusunda bulduk. Demek ki burada büyük bir suistimal var. Benim canım kanım gittikten sonra derdimi tabi ki sizlere anlatacağım. Sayın valinin kızı, evladı yok mu, yazık günah değil mi bana? Ateş düştüğü yeri yakar. Bir baba olarak hitap ediyorum. Bir evlat gitti burada, kanı yerde mi kalsın? Vali Bey ne yaptı bugüne kadar. Bu çok skandal bir olay. “ dedi.

BABADAN İKİNCİ AÇIKLAMA ŞOK ETTİ

CNN Türk ekranlarında avukatların çekilmesini henüz öğrendiğini ifade eden Süreyya Karabulut, daha sonraysa başka bir kanalda çok başka açıklamalar yaptı. Karabulut, avukatların çekilmesinin kendi talepleri olduğunu ifade ederek, "Avukatımın bugün sözünü ettiği kamera kayıtlarını mahkemeyle paylaşması gerekirdi. Ben konuşması taraftarı değildim. Polis zaten elinden geleni yapıyor. Polisi suçlamamak lazım" diyerek, ilk açıklamasını 'tekzip etmiş' oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*