'Münevver' eylemine 2 kişi katıldı

'Münevver' eylemine 2 kişi katıldı.10182
  • Giriş : 06.06.2009 / 20:15:00

İstanbul'da cinayete kurban giden Münevver Karabulut'un katil zanlılarının bulunması için yapılacak eylem, sadece iki bayan gelince gerçekleşmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'da bir cinayete kurban giden 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un faillerinin bulunması için eylemler sürüyor. Aileye destek verenler genç kız adına açılan web sayfası üzerinden haberleşiyor.

www.munevverkarabulut.com adresindeki duyuruya göre kızın katillerinin bulunması için Bursa, Ankara, Eskişehir ve Adana'da 6 Haziran Cumartesi günü eylemler yapılması planlandı. Ancak eylemlerin Adana ayağına sadece iki bayan geldiği için eylem gerçekleşmedi.

Turgut Özal Bulvarı'nda yapılması düşünülen yürüyüşe Rüya Öztek (22) ve Sibel Opçin'den (17) başka kimse gelmedi. Çöp konteynerinde cesedi parçalanmış halde bulunan Münevver Karabul'un katilerinin bir an önce bulunması için saat 12.00'de belirtilen buluşma noktasına geldiğini belirten Rüya Öztek, "Eylem duyurusunu Karabulut'un internet sitesinde ve televizyondan duydum. Kalabalık olacağını tahmin ediyorduk. Ama kimse gelmedi." dedi. Sibel Opçin ise insani duyarlılığı nedeniyle konuya destek verdiğini ifade etti. İki bayan daha sonra buluşma noktasından ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*