Münevver için özel birim oluşturduk

Münevver için özel birim oluşturduk.10182
  • Giriş : 31.05.2009 / 23:05:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özel bir birim oluşturduk.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, İstanbul'da Münevvever Karabulut'un başı kesilerek, öldürülmesi olayıyla ilgili olarak, "Hunharca bir cinayet. İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özel bir birim oluşturduk. Rusya gibi gitme ihtimali olan ülkelerle özel irtibat içinde çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulunan Atalay, ziyaretin ardından gazetecilerin Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili sorusu üzerine şunları söyledi:

"Bu olay çok hunharca bir cinayet. Kamuoyuna da çok şiddetli yansıdı. Biz de o çerçevede bu olayın takibi için İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özel bir birim oluşturduk. Daha sonra uluslararası aramaya önem verdik. İnterpol aracılığıyla, kırmızı bültenle aranıyor. Rusya gibi gitme ihtimali olan ülkelerle özel irtibat içinde çalışmalar yürütüyoruz. Ama alınmış, size verebileceğimiz ileri, somut sonuç yok."
Rusya'ya ekip gönderilip gönderilmediği sorusu üzerine ise Atalay, "Karşılıklı anlaşmalar gereği, gereken yapılıyor. Bundan emin olunsun. Benim kendi umudum ve dileğim, ayrıca da görevimiz çok uzamayacağı kanaatindeyim. Sonuç alacağız"

Haberx

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*