Münevver vak'ası 'ilk' değilmiş

Münevver vak'ası 'ilk' değilmiş.10182
  • Giriş : 08.06.2009 / 18:30:00

Çağla'nın boğazı kesilerek katledilmesinin üzerinden 9 yıl geçti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, 97 gündür bulunamazken lise öğrencisi Çağla Tuğaltay'ın boğazı kesilerek katledilmesinin üzerinden 9 yıl geçti. Evde bulunan onca delile karşın katil bir türlü yakalanamadı...

İstanbul'da Levent Kız Meslek Lisesi 2. sınıf öğrencisi Çağla, 5 Haziran 2000 tarihinde 15 yaşındayken Münevver Karabulut gibi Etiler'de boğazı kesilerek öldürüldü. Olaydan sonra cinayetin işlendiği evde yapılan incelemede, kapıda bir zorlama izi olmadığı, genç kızın öldürüldüğü sırada üzerinde okul formasının olduğu görüldü.

Katilin cinayetten sonra kanlı ellerini ve bıçağı banyodaki lavaboda yıkadığı belirlendi. Karnında ve kalçasında sperm izleri bulunan Çağla'ya tecavüz edilmediği adli tıp raporuyla kesinleşti. Evde silik durumda bazı parmak izleri bulundu. Ancak tüm bu deliller bile katili bulmaya yetmedi.

TANIYAN BİRİ KATLETTİ

Tuğaltay'ın ailesi, katilin bulunamaması nedeniyle birçok kurum hakkında şikayetçi oldu. Kızı Çağla'nın öldürülmesiyle hayatla bağı kopan baba Nedim Tuğaltay, yaşananlara isyan ediyor. "Kızımın ölümü kadar, katilin bulunamaması da bizi kahrediyor" diyen acılı baba, cinayet gününden beri evlerine giremediklerini belirtiyor. Baba Tuğaltay, polise yardımcı olabilecek bilgileri de son kez şöyle sıralıyor:

"Çağla tanımadığı birini asla eve alamaz. Öyle garip bir cinayet ki! Ne ev dağıtılmış ne de evden bir şey alınmış. Bunu yapan kızımı direkt ağabeyinin odasına götürmüş. Formasını bile çıkarmaya fırsat bulamamış. Okul çantası ortadaydı. Tecavüz yok, hırsızlık yok. Tek isteğim katilin bulunması."

'EVİ 2 YIL KAPATTIK'

Anne Gülnur Tuğaltay ise "Biz 2 yıl boyunca deliller kaybolmasın diye evin kapısını kilitledik ve içeriye kimseyi sokmadık. Ama bir daha kapımızı çalan olmadı. Komşularımız 'nasıl hâlâ bizden şüphelenirsin' diye tepki gösteriyor. Ama tek isteğimiz kızımızın katil ya da katillerini bulmak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*