Münevver'in karnesi arkadaşlarına verildi

Münevver'in karnesi arkadaşlarına verildi.10182
  • Giriş : 12.06.2009 / 16:15:00
  • Güncelleme : 12.06.2009 / 16:35:31

Münevver Karabulut'un eğitim gördüğü Beşiktaş'taki Bingül Erdem Lisesi'nde karne günü buruk geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eğitim-öğretim yılının son gününde okul bahçesinde düzenlenen törenle karneler dağıtıldı. Bu sırada Okul Müdürü Orhan Bahçeci, Münevver'in bir öğretmeni ve birkaç arkadaşını kürsüye çağırdı.

Bahçeci, "Arkadaşımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Karnesini sınıf arkadaşlarına ve öğretmenine veriyoruz. Arkadaşımızı gerçekten unutmayacağız ve soruşturmanın bir an önce sonuçlandırılmasını istiyoruz" dedi.

Okul Müdürü daha sonra, Münevver adına düzenlenen karneyi talihsiz genç kızın öğretmeni ve arkadaşlarına takdim etti. Karneyi alan Münevver'in arkadaşları duygusal anlar yaşarken, okula alınmayan basın mensupları töreni uzaktan görüntüleyebildi.

BABA: YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ BU KONUYU SAHİPLENECEKTİR

Etiler'deki bir çöp konteynırında başı gövdesinden ayrılmış halde cesedi bulunan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, Beşiktaş'taki Bingül Erdem Lisesi'ne gelerek, kızının karnesini aldı. Süreyya Karabulut, cinayetin mutlaka aydınlatılacağına inandığını da belirterek, "Yeni gelen emniyet müdürü bu konuyu sahiplenecektir" diye konuştu.

Acılı baba Süreyya Karabulut, karne gününde kızının eğitim gördüğü Bingül Erdem Lisesi'ne geldi. Münevver'in karnesi ile birlikte takdir ve onur belgesini de alan Süreyya Karabulut, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kızının karnesi ve aldığı belgeleri basın mensuplarına gösteren Süreyya Karabulut, "Şu an elimde kızımın takdir ve onur belgesi var. Kınalı kuzumun ne kadar başarılı olduğu buradan belli. Allah böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın. Bu şu an çok büyük bir mutluluk ama kızım yanımda yok. Bugün müdür beyin verdiği bu karneyi, ömür boyu saklayacağız. Benim kızım uluslararası ilişkiler okuyacaktı" dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın Osmaniye'ye vali olarak atanmasını da değerlendiren Süreyya Karabulut, "Makamlar değişmez. Yeni gelen emniyet müdürü bu konuyu sahiplenecektir, buna inanıyorum. Her şeyden önce inanıyorum ki, bu olay ortaya çıkacaktır" diye konuştu.
Bir gazetecinin, "Cerrah'ın bu konuda bir eksikliği var mıydı?" sorusuna Karabulut, "Zannetmiyorum" yanıtını verdi.

Öte yandan, cinayete kurban giden Münevver'in karnesindeki 'zorunlu geçti' ibaresi dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*