Muradiyeliler tecavüzcüleri linç etmek istedi

  • Giriş : 05.06.2006 / 00:00:00

Van'ın Muradiye ilçesine gezinti amaçlı gelen İsviçre vatandaşı müzik öğretmeni Maya Maria Wütrich'e tecavüz eden 5 kişi, araç sahibi ile 1 hayat kadını Şırnak'ta yakalandıktan sonra getirildikleri Muradiye Adliyesi'nde linç edilmek istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumartesi gece geç saatlerde Muradiye Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen ve sorgulamaları yapılan R.T. (20), N.S. (17), H.S. (25), C.B (24), K.P (27), H.Y (49) ile S.K (23) sabah saatlerinde Muradiye Adliyesi'ne çıkarıldı. Zanlıların adliye gelmeden önce toplanan kalabalık zırhlı araç eşliğinde zanlıların getirildiği araca toplanan grup saldırmak istedi. Çevrede alınan güvenlik önlemlerine rağmen güvenlik çemberini aşan grubla polis arasında arbede yaşandı. Polis kontrolünde adliye alınan zanlılar linç edilmekten son anda kurtarıldı.

Çevrede toplanan vatandaşlar dağılmak istemeyince bu kez polis ile kalabalık arasında arbede yaşandı. Polis havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmak zorunda kaldı. Polis ve bazı vatandaşların devreye girmesi ile dağılan grup, kahvehane önlerinde zanlıların mahkemeden çıkışını bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious