Murat Göğebakan Belçika'daki gurbetçileri coşturdu

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Belçika'da gurbetçiler Murat Göğebakan ve Reha Yeprem'in katıldığı gecede müzik ve şiirle dolu bir gece yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

geceyi Anvers kongre salonunda , Gent Meridyen eğitim merkezi tarafından organize edilen dostluk gecesi Gent konservatuvarında gerçekleştirlidi. İki ayrı şehir ve salonda gerçekleştirlen gecelere toplamda 2 bini aşkın seçkin davetli topluluğu katıldı. Her iki salondada önce sahneye çıkan Reha Yeprem seyirci ile birlikte Sırlar Dünyası'na yolculuk yaptı. Sırlar Düyası'nın oluşumu ve bu günlere gelişini çeşitli anektotlarla anlatan Yeprem, okuduğu birbirinden güzel şiirlerle seyircinin heyecanlı ve hüzünlü dakikalar yaşamasına sebep oldu. Reha Yeprem'de Türk girişimciler tarafından Belçika'da açılan okuldan övgüyle bahsetti ve "Keşke bende bu tür bir okulda okuma imkanına sahip olsaydım, yeşil çamda değil Holwood'da flim çeken bir aktör olurdum" dedi.

İlk kez Belçika'ya konser vermek üzere gelen Murat Göğebakan sahneye çıkarken seyircinin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bir saatten fazla sahnede kalan Gögebakan'a seyrcide son anına kadar şarkılara eşlik ederek sanatçıya destek verdi. Birbirinden güzel şarkı ve türküleri canlı olarak sunan sanatçı, sahne performansıyla seyirciden tam not aldı. "Dağlar Dağlar, Kendim ettim kendim buldum. Uzun ince bir yoldayım, yaylalar yaylalar "gibi şarkılarla seyirciyi ısındıran Gögebakan en sevilen türküsü Ayyüzlümü hem konserinin ortasında ve sonunda olmak üzere iki kez okudu.

-Eğitim faaliyetlerini desteklemeli

Kapanışı Ayyüzlümle yapan Gögebakan, "Bugün Belçika'da Türk girişimciler tarafından açılan bir okulu ziyaret etme imkanım oldu.. Çok harikaydı. Her şey çok güzel. 2 derslikle başlamış şu an onlarca dersliğe ulaşan bu müessesyi açan herkesi tebrik etmek ve kutlamak gerekiyor. Başımıza ne geldi ise hep cehaletten geldi. Çocuklarımızı mutlaka okutmalı ve bu tür güzel girişimleri hem madden hemde manen desteklemeliyiz.'" diye konuştu.

-Aşk, yaradan Rabbimin verdiği bir duygu-

Konser sonunda CİHAN'a konuşan Göğebakan, "Bu Belçika'ya ilk gelişim. Seyirci harikaydı .organize güzeldi. Seyirciyi benim anlatmam doğru olmaz ama sizde gördünüz coşkuyu. Ben sahnedeki enerjimi tek kelime ile Aşktan alıyorum. Aşk ise yaratan Rabbimin bana verdiği güzel bir duygu" dedi.

Gece geceyi organzie eden eğitim merkezi yetkililerine ve sponsorlara verilen plaketlerin ardından sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious