Murat Karataş'ın eşi konuştu

Murat Karataş'ın eşi konuştu.10123
  • Giriş : 14.04.2008 / 14:07:00

İtalyan geline tecavüz ederek öldüren Murat Karataş'ın eşi konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İtalyan performans sanatçısı Pippa Bacca'yı Gebze'de tecavüz ettikten sonra boğarak öldüren ve Cumartesi günü tutuklanan Murat Karataş'ın, ikinci evliliğini yaptığı eşinden boşanmadan 9 yıldır birlikte yaşadığı Türkan K.'yı bulduk. Gebze Yenimahalle'de 3 katlı binanın birinci katında kirada oturan 33 yaşındaki Türkan K., cinayeti Murat Karataş'ın dayılarından telefonla öğrendiğini, ancak uzun süre inanmadığını söyledi. Murat Karataş ile imam nikahıyla evlendiklerini söyleyen Türkan K., hala şokta olduğunu, onunla çekilmiş bütün fotoğrafları yırttığını belirterek, "Bela okusam ne olur. Televizyonlarda hepsini izledim. Allah vermiş cezasını. Artık ömür boyu yatar. Kendisini sildim." dedi.

9 YIL 2 EŞLİ YAŞADI

Türkiye'nin yanı sıra İtalya'yı da ayağa kaldıran, tüm dünyada büyük nefret uyandıran cinayetin ardından Murat Karataş'ın yakınları da sessizliğe büründü. Polis de Karataş'ın yakınlarının adreslerini gizlemeyi tercih ederken, onun 9 yıldır 33 yaşındaki Türkan K. adlı kadınla imam nikahıyla yaşadığı ortaya çıktı. Aile hayatı oldukça karışık görünen Murat Karataş'ın ikinci evliliğini yaptığı Dilber adlı eşinden boşanmadan, 9 yıl önce o tarihte bir tekstil atölyesinde çalışan Türkan K. ile tanıştığı, ona evli olduğunu söylemediği ve imam nikahı kıydırdığı ortaya çıktı. Murat Karataş'ın, ikinci resmi nikahlı eşi Dilber'den ancak geçtiğimiz yıl Kasım ayında resmen boşandığı, uzun süre hem resmi hem imam nikahlı eşlerinin evlerine gidip geldiği belirlendi.

EVLİ OLDUĞUNU BİLMİYORMUŞ

Gebze'nin Yenimahalle semtinde 3 katlı sıvasız binanın birinci katında oturan Türkan K. DHA muhabirlerine yaşadıklarını anlattı. Murat Karataş ile 9 yıl önce bir tekstil atölyesinde çalışırken tanıyştıklarını, kendisiyle evlenmek istediğini söylediğini belirterek, "Ben onun başkasıyla resmi nikahı olduğunu bilmiyordum, İmam nikahıyla evlendik. Uzun süre sonra evli olduğunu öğrendim. Artık yapacak bir şey yoktu" dedi.

Murat Karataş'ın uyuşturucu kullanmadığını, ancak zaman zaman alkol aldığını söyleyen Türkan K., "Ben hırsızlıktan sabıkası olduğunu bilmiyorum. Sadece 2 yıl önce tır kullanırken Dilovası'nda bir otomobile çarpıp ölümüne neden oldu. Bu yüzden 5 ay hapiste yapttı. bir tek bunu biliyorum. O mahkeme de hala sürüyor. Cinayet olayını ise bana dayıları telefonla söyledi. İnanamadım" dedi.

ALLAH CEZASINI VERMİŞ

Olayı daha sonra gazete ve televizyonlardan izlediğini anlatan Türkan K., "Olayı duylduğumdan beri kendimde değilim. 2 gündür şoktayım. Nasıl gidip geldiğimi bilmiyorum. Ne diyebilirim ki. Beraber çekildiğimiz fotoğrafları da yırtıp attım. Bir tek fotoğrafı kaldı, o da bir konu için aldığı ikametgah ilmuhaberinin üzerindeki fotoğrafı. Ona ait re varsa yakıp atmak istiyorum. Bu saatten sonra ona bela okusam ne olur. Allah cezasını zaten vermiş. Ömürboyu yatar. Çıksada artık beni aramasın. Bu olaydan sonra onunla beraber olsam ne olur. Kendisini sildim. Böyle bir şeyi yapmasaydı iyi olurdu, ama yaptı" diye konuştu.

Kurat Karataş'ın evsahibi Yusuf İ.ise, evi iki ay önce kiraladıklarını ve kendisiyle uzun süreli görüşmediğini belirtti. Ev sahibi İ., "Birkaç kez görüştük. Efendi bir görünümü olmasına rağmen çelişkili hareketleri vardı. Çalışıyorum diyordu ama akşama kadar yatıyordu. Gece de oniki, bir gibi geliyordu. Düzenli bir işi olup olmadığını bize hiç söylemedi. Sadece çalıştığını söyledi. Kirayı ödüyordu. Kira borcu 150 YTL kalmıştı. Olayı öğrendiğimizde biz de büyük bir şok yaşadık" dedi.

Adını vermek istemeyen genç bir komşu ise, Murat Karataş'ın toplumun içine giren bir insan olmadığını belirterek, "Biz sadece Türkan K.'yi tanıyorduk. Eşini de eve gidip gelirken görüyorduk. Bize sevimsiz geliyordu. Tipinden hoşlanmamıştık" dedi.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious