Murat Karayılan, Türkiye'ye tehdit savurdu

Murat Karayılan, Türkiye'ye tehdit savurdu.14538
  • Giriş : 31.07.2008 / 10:40:00

BBC'ye konuşan,terörist elebaşı Murat Karayılan, Türkiye'ye tehdit savurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuzey Irak’taki Kandil Dağı'nda bulunan bölücü terörist elebaşılarından Murat Karayılan, tehdit savurdu: “Türkiye saldırgan politikalarına devam ederse askeri ve ekonomik unsurlarını vuracağız”.

İngiliz yayın kuruluşu BBC, Kuzey Irak’taki Kandil’e çıkarak teröristlerin elebaşılarından biriyle röportaj yaptı. Clive Myrie adlı muhabir söyleşisinde PKK’dan övgüyle söz etti. Bir kalaşnikofun üzerinde asi lider Che Guevara şekli gördüğünü belirten muhabir, Kandil’in 1960’ların Güney Amerika’sını hatırlattğını da ileri sürdü.

Söyleşide BBC’nin kendi ekipmanlarını kullanmasına izin vermeyen bebek katilleri, kendi ekipmanlarıyla çekim yapılmasını sağladılar. Teröristlerin sığındıkları dağlarda televizyonculuk yapabilecek kadar gelişmiş aygıtları nereden buldukları ise kafalarda soru işareti olarak kaldı.

Türkiye’nin kendi topraklarındaki Kürt kökenli vatandaşlarına işkence yaptığını ve öldürdüğünü söyleyen Karayılan, “Bizim de zaman zaman hatalarımız olabilir ancak esas saldırgan taraf Türkler’dir” iftirasını attı.

Güngören’deki saldırılar hatırlatılınca terörist lideri, “Biz sivillere saldırmıyoruz. Ancak Türkiye, Kürt kökenli vatandaşlarına saldırmaya devam ederse biz de onların askeri ve ekonomik unsurlarını vuracağız” ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*