Murat Karayılan gençleri kışkırtıyor

Murat Karayılan gençleri kışkırtıyor.14538
  • Giriş : 19.04.2009 / 16:30:00
  • Güncelleme : 19.04.2009 / 16:32:56

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan, Kürt gençlerine dağa çıkma çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Karayılan, terör örgütünün şehirdeki yapılanmasına yönelik operasyonlara tepki olarak dağa çıkılması gerektiğini söyledi.

Terör örgütünün yayın organlarına yansıyan açıklamalarında Karayılan, operasyonlarda Kürt gençlerinin hedef alındığını iddia ederek, "Kürt gençliği şurada burada kendisini saklamamalıdır. Özgür dağlar onları bekliyor. Mevsim uygundur ve hızlı bir şekilde dağlara çekilebilir. Kürt gençliği, Kürt halkı alternatifsiz değildir. Gerillanın Kürdistan'ın bütün zirvelerine mevzilenmiş olması en güçlü alternatif durumundadır. Mademki onlar siyasal zemini Kürt gençliğine kapatıyorlarsa o zaman Kürt gençliği de dağa çıkmalıdır. Kürt gençliğinin bu dönemde verebileceği en güçlü cevap budur. Fakat öncelikle serhıldan zeminini güçlü tutmak, serhıldanda rol oynamak, bu alanda üstüne düşen görevleri yerine getirmek gerekir. Dolayısıyla tarihin bu önemli sürecinde Kürdistan gençliği çok ciddi ve önemli görevlerle karşı karşıyadır. Kendi halkının en dinamik gücü olarak serhıldan hareketinde en aktif yer almalıdır. Arananlar var ise özgür dağlara çekilerek gereken esas cevabı verme sureti ile sürece güçlü bir giriş yapabilmelidir." ifadelerini kullandı.

Öte yandan teröristbaşı Abdullah Öcalan ise terör örgütünün siyasi yapılanması KCK'nin merkezinin Kandil Dağı olduğunu savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*