Murat Karayılan ve Altun nerde?

Murat Karayılan ve Altun nerde?.33774
  • Giriş : 27.11.2007 / 21:31:00

Irak'taki ABD ordusunun sözcüsü Tuğamiral Greg Smith, Irak'ın çeşitli bölgelerinde El Kaide lideri 3 kişiyi öldürdüklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Güvenli yer olarak bilinen Yeşil Bölge'deki ABD karargahında açıklamalarda bulunan Tuğamiral Smith, Irak'ın Kerkük ve Samarra kentinde gerçekleştirdikleri operasyon sonucu Talal Abdullah, Ebu Tarık ve Hacı Kasım adlı örgüt liderlerini ölü olarak ele geçirdiklerini ifade etti. Smith, El Kaide örgütünün Samarra ve Tikrit lideri olan Talal Abdullah'ın ABD güçlerinin Samarra kentinde gerçekleştirdikleri operasyon sonucu öldürüldüğünü açıkladı. Irak'ın birçok bölgesinde gerçekleştirilen El Kaide operasyonları ile ülke genelinde emniyetin çok iyiye gittiğini söyleyen Smith, "Iraklı sivillerden son birkaç aydır yaklaşık 77 bin kişinin Irak güvenlik güçlerine ve askeri güçlerine katıldığını görmekteyiz. Bu sebeple herkes kendi bölgesinin güvenliğini daha iyi sağlayabiliyor. Ülke genelinde güvenlik durumu iyiye gitmektedir" dedi.

Tuğamiral Greg Smith, PKK lider kadrosunda bulunan Murat Karayılan ve Rıza Altun'un Bağdat'taki yeşil bölgede oldukları iddiasını yalanladı. Smith, "Böyle birşey imkansız. PKK bir terör örgütüdür ve terör örgütlerini neden Yeşil Bölge'de barındıralım. Ayrıca ben bu şahısları tanımıyorum ve teröristlerin yeşil bölgede kalması imkansız" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious