Murat Sincar yeniden gözaltına alındı

Murat Sincar yeniden gözaltına alındı.7419
  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Geçtiğimiz hafta çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Murat Sincar, Cumhuriyet Savcısı'nın karara itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakkında çıkarılan kararın ardından aranmaya başlayan Sincar Kadıköy'de kendisine elbise getiren bir şahıs ile buluştuğu sırada Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Şişli'de bulunan bir restorantın sahibini ölümle tehdit ettiği iddiasıyla geçtiğimiz hafta gözaltına alınan ve Şişli Adliyesi'ne gönderilen Murat Sincar, mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Adliyeye getirilişi sırasında Murat Sincar'ın polise güçlük çıkarması ve bazı yakınlarının arbedeye sebep olması nedeniyle Sincar bir gün sonra da Fatih Adliyesi'ne çıkarıldı ve burada da hakkında "Adli takip kararı" verildi. Ancak Şişli Cumhuriyet Savcısı verilen karara itiraz etti ve Sincar hakkında bir üst mahkeme tarafında yakalama kararı verildi.
Bu karardan haberdar olan Murat Sincar kayıplara karışırken, organize polisi de yakalama çalışmalarına başladı. Yapılan takibin sonucunda Murat Sincar, dün akşam saatlerinde, kendisine elbise getiren bir şahıs ile buluştuğu sırada yakalandı. Sincar, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde yapılan sogusunun ardından Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious