Murdar et yedirmenin cezası 108 YTL

  • Giriş : 23.11.2007 / 13:29:00

Hastalıktan ölmüş hayvanların etini parçalayıp satan kasap yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adapazarı’nda besicilerin çeşitli nedenlerle öldükleri için Sakarya Nehri kenarına attıkları hayvan leşlerini parçalayıp, etlerini otomobilinin bağajına koyduğu belirlenen bir kasap ihbar üzerine yakalandı.

Küpçüler Mahallesi Sakarya Nehri kenarında bir kişinin ölü ineği parçaladığına ilişkin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne gelen ihbar üzerine, Zabıta Müdürlüğü ve Çevre Müdürlüğü ekipleri Sakarya Nehri kenarına gittiklerinde kasap H.U.’yu elinde bıçak, bir hayvan leşini parçalarken yakaladı. H.U.’ya ait 34 R 7109 plakalı otomobilinin bagajında da hayvanın etleri bulundu.

Olay yerine gelen veteriner hekimin yaptığı incelemede, kasap H.U.’nun parçaladığı hayvanın, önceden ölmüş leş olduğu belirlendi. Otomobildeki etlere el koyan Zabıta ekipleri, etleri imha etmesi için kasaplar odasına teslim ederken, kasap H.U, “Ben hayvanın derisini almak için kesiyordum” diyerek kendisini savundu.

ZABITA 108 YTL CEZA KESTİ

Büyükşehir Belediyesi Çevre Müdürü Necdet Başoğlu ihbar üzerine gittiklerinde olayı gördüklerini söyleyerek, “Hayvanı veteriner hekimimiz inceleyip ölü olduğunu söyledi. Bu hayvanı da kasaplar odasına teslim ettik. İmha edecekler. Zabıta ekipleri kabahatlar kanununa göre 108 YTL Para cezası kesti. Çevre Orman ve Tarım Müdürlüğü de ayrı ayrı ceza kesecek” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious