Murdoch: Obama, McCain'i yenecek

Murdoch: Obama, McCain'i yenecek.9776
  • Giriş : 30.05.2008 / 15:53:00

Medya devi Rupert Murdoch, Kasım ayındaki başkanlık seçimini Barack Obama'nın kazanacağını iddia ederek,"Kendisiyle tanışmak için can atıyorum" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dünyanın birçok ülkesindeki medya yatırımlarının yanı sıra ABD'de genelde muhafazakar çizgideki medyanın büyük bölümünü kontrol eden Murdoch, John McCain'in "kazanma yolunda fazla problemi" olduğunu söyledi.

Sahibi olduğu Wall Street Journal gazetesinin sponsorluğunu yaptığı geleneksel "All Things Digital" konferans serisinin konuğu bu kez Rupert Murdoch oldu. Medyada muhafazakarlığın bayraktarlığını yapan ve Cumhuriyetçi Parti'ye yakınlığıyla bilinen Murdoch, Obama için "Rock yıldızı. Eğitim politikasını çok beğeniyorum. Kasım ayında kazanacağını düşünüyorum ve kendisiyle tanışmak için can atıyorum" ifadelerini kullandı.

Murdoch, sahibi olduğu medyasının desteklediği Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı John McCain hakkında ise, "McCain yakın arkadaşım. Ancak çok fazla problemi olduğuna inanıyorum. Uzun süredir Kongre'de bulunuyor ve dolayısıyla çok farklı duruşları var." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious