Muro'nun 'Hacı Muro'su hacizli çıktı

Muro'nun 'Hacı Muro'su hacizli çıktı.9364
  • Giriş : 29.10.2008 / 10:54:00

Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Muro karakterinin maceralarını anlatan ‘Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine’ adlı filmde kullanılan Murat 124 hacizli çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mustafa Üstündağ'ın canlandırdığı Muro karekterinin, burjuva özentilerinin kullandığı lüks arabalardan vazgeçip kullanmaya başladığı Murat 124 son günlerin gözde arabası oldu. Hem Kurtlar Vadisi Pusu'da hem de sinema filminde Murat 124 kullanan Muro, lüks arabalardan vazgeçip Murat 124'ü sayesinde halktan birisi olmayı başarıyordu. Ancak sinema filminde kullanılan kırmızı renkli Murat 124'ün '06 AP 124' plakası trafik tescilde sorgulandığında aracın kamyon olduğu ve üzerinde üç haciz bulunduğu ortaya çıkıyor.

İnternet üzerinden 06 AP 124 plakasının trafik tescil sorgusu yapıldığında, plakanın 1962 model Dodge marka bir araca ait olduğu anlaşılıyor. Kırmızı renkli Dodge'nin kamyon olduğu ve çalıntı olmadığı da yine aynı sorguda ortaya çıkıyor. Ancak plaka sahibi aracın hak mahrumiyeti olduğu ve Kızılcahamam İcra Müdürlüğünde bir, Çamlıdere İcra Müdürlüğü'nde iki dosyasının bulunduğu yine aynı sorgudan anlaşılıyor.

Yapımcıların bu plakayı seçmelerinin bilinçli bir tercih olup olmadığı henüz bilinmese de; cezasını çektikten sonra, devrimi köyden başlatmaya, kanunlara saygılı bir hayat sürmeye çalışan Muro'nun hacizli araba nedeniyle başı derde girebilir. Bizden uyarması…

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*