Muş, eğitim neferini trafik kazasına kurban verdi

Muş, eğitim neferini trafik kazasına kurban verdi.12386
  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Muş Merkez Şehit Üsteğmen İzzettin Polat İlköğretim Okulu'nda matematik öğretmenliği yapan gönül insanı ve fedakar eğitim neferi Erhan Beyaz (29) önceki gece meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Muş'ta 7 yıldır değişik eğitim kurumlarında öğretmenlik yapan Erhan Beyaz önceki akşam Muş-Varto karayolunun 5. km'sinde karşı yönden gelen bir aracın kendisine çarpması sonucu araçta sıkışarak olay yeride vefat etti.

Alınan bilgilere göre,karşı yönden gelen Mehmet Ali Kılıç, şerit ihlali yaparak, Erhan Beyaz yönetimindeki 49 AR 950 plakalı araca çarparak yaklaşık 100 metre sürüklediği belirtildi.

Karşıdan süratli gelen aracın yaptığı sert çarpmanın etkisi ile araçta sıkışan Beyaz, boynundan aldığı darbenin etkisi ile nefes alamadığı için olay yerinde hayatını kaybetti.

Kazada diğer araçta bulunan Mehmet Ali Kılıç ve kimliği belirlenemeyen 1 kişi ise yaralanarak Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı ve durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Muş'un eğitim neferlerinden Erhan Beyaz'ın hayatını kaybetmesi ailesi ve sevenlerini üzdü. Muş Devlet Hastanesi'ne akın eden meslektaşları ve sevenleri ailesi ile birlikte cenazeyi alarak, Varto'ya bağlı Değerli Köyü'nde bulunan baba ocağına götürdü.

Beyaz, sabah namazından kılınan cenaze namazından sonra köy mezarlığında gözyaşları ve ağıtlar altında toprağa verildi.

Beyaz'ı son vazifesinde meslektaşları ve sevenleri yalnız bırakmadı. Geceyi sabahlayarak geçiren meslektaşları, Beyaz'ın sadece bir öğretmen değil aynı zamanda fedakar bir insan olduğunu söyledi.

Meslektaşlarından Kadir Boduroğlu, Erhan Beyaz'ın öğretmenliği sadece derse girmekten ibaret görmediğini ifade ederek ders saatleri dışında yorulmak bilmeden çok koşturduğunu söyledi.

Beyaz'daki enerji ve aşkın kendilerine güç verdiğini anımsatan Boduroğlu, yapılan hizmetlerini unutmanın mümkün olmadığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious