Muş ve İstanbul'da 2 terörist yakalandı

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Terör örgütü PKK'ya yönelik güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonlar sonucu Muş ve İstanbul'da biri bayan iki kişinin yakalandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mardin, Şırnak ve Mersin'de ise örgüte ait çok sayıda patlayıcı madde ve mühimmat ile çeşitli malzemeler ele geçirildi.
İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde güvenlik güçleri tarafından, PKK / KONGRA-GEL terör örgütü mensubu 1 bayan terörist sağ olarak yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, terör örgütü mensubu hakkında adli işleme başlanıldığı bildirildi.

Muş'ta ise güvenlik kuvvetlerince yapılan operasyon sonucunda; terör örgütü mensubu bir terörist yakalandı. Yakalanan terörist tutuklanarak cezaevine konuldu.

Güvenlik güçlerinin Mersin'de "terör örgütüne patlayıcı madde sağladığı" istihbaratı alınan şüpheli bir kişinin evinde yaptığı aramada, 12.5 kilogram plastik patlayıcı ve patlayıcı madde düzeneğinde kullanılan 25 adet elektrikli fünye ele geçirildi. Şırnak'ın Uludere ilçesi kırsal arazi kesiminde de, güvenlik güçleri tarafından yapılan arama sırasında terör örgütü mensuplarına ait bir mağara içinde 2 adet el telsizi, 2 adet el bombası, 1 adet el dürbünü, 100 adet Kaleşnikof piyade tüfeği mühimmatı ile çeşitli yaşam ve giyim malzemeleri bulundu.

Mardin'in Hasankeyf ilçesi kırsal arazi kesiminde arama sırasında ise, terör örgütü mensuplarına ait 2 sığınakta, 2 adet RPG-7 roketatar mühimmatı ile çeşitli malzemeler ele geçirildi. Bulunan mühimmat ve malzemelerin imha edildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious