Müsaadeniz olursa gelemeyeceğim

  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, rahatsızlığı sebebiyle önceki gün katılamadığı AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu'na (MKYK) duygusal bir mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Evinde istirahati süren Erdoğan, MKYK'ya gitmek istemiş; ancak Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve doktorların ısrarları sonucu bundan vazgeçmişti. Edinilen bilgilere göre AK Parti lideri, toplantıya gidemeyince kısa bir mesaj kaleme aldı. Siyasi işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat tarafından okunan mesajda Erdoğan, "Müsaadeleriniz olursa gelemeyeceğim." ifadesini kullandı. Başbakan MKYK üyelerinin tümüne 'tek tek' selamlarını gönderirken, bu tablo karşısında birçok partilinin gözleri doldu.

Doktorlardan izin çıkmayınca MYK toplantısına gidemeyen Erdoğan, Galatasaray-PSV Eindhoven maçını ise kaçırmadı. İlk yarıyı 1-0 önde bitirmesine rağmen ikinci yarına yediği gollerle maçtan 2-1 yenik ayrılan Galatasaray Fenerli olan Başbakan Erdoğan'ı da üzdü. Edinilen bilgiye göre Erdoğan ilk yarıda Galatasaray'ın oyununu çok beğendi. Eski futbolcu olan Erdoğan, Cim Bom'un ikinci yarıdaki durumunu ise "çok kötü" sözleriyle değerlendirdi.

AK Parti MKYK toplantısına Erdoğan'ın rahatsızlığı sebebiyle Dışişleri Bakanı Abdullah Gül başkanlık etti. Dış gelişmelerle ilgili bilgiler veren Gül, tarama sürecinin bittiğini ve AB müzakerelerinin başladığını dile getirdi. ABD, İngiltere ve Almanya temasları hakkında da açıklamalar yapan Gül, AK Parti iktidarıyla artık bu önemli temasların bile sık sık yapılır hale geldiğinden söz etti. Diplomasi alanındaki trafiği geçmiş hükümetlerle kıyaslayan Gül, "Ay başından bugüne kadar ABD Başkanı, İngiltere Başbakanı ve Almanya Başbakanı ile önemli görüşmeler yapıldı. Bunlar geçmişte olsa bir senelik olaydı. Bizim için ise bir ayda olup bitiyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious