Müşerref, Butto'yu suçladı

Müşerref, Butto'yu suçladı.11032
  • Giriş : 21.01.2008 / 22:21:00

Müşerref, muhalefet lideri Benazir Butto'nun öldürülmesinde rol oynadığı iddialarını reddederek Butto'yu "alınan güvenlik önlemlerine uymamakla" suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Brüksel'e gelen Müşerref, Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu'nda konuşma yaptı ve soruları yanıtladı.

"Benazir'in öldürülmesi, tüm dünyayı olduğu gibi beni de şoke etti" diyen Müşerref, "Tüm komplo teorilerini reddettiğini" belirterek, muhalefet liderinin kendisine tahsis edilen zırhlı aracın dışına çıkmasını eleştirdi.

"Pakistan'ın bir muz cumhuriyeti olmadığını" söyleyen Müşerref, "Muhalifleri öldürmüyoruz" dedi.

Siyasi kriz çerçevesinde aldığı önlemlerin anayasaya uygunluğunu da savunan Pervez Müşerref, siyasi muhaliflerin tutuklanmasına veya ev hapsinde bulundurulmasına ilişkin kararlarını savunurken, "istikrarsızlık riskinden" söz etti ve "Bugünkü durumda, Pakistan'da çalkantı ortamına meydan veremeyeceklerini" söyledi.

Müşerref, terörizme karşı mücadele alanında gereken çabayı harcadığını ifade ederken, Batı Avrupa'nın ülkesine yönelik ön yargılardan ve yanlış bilgilerden arındırılmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious