Müşerref: Her başbakanla çalışırım

Müşerref: Her başbakanla çalışırım.11032
  • Giriş : 18.02.2008 / 18:50:00

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, seçimler sonucunda belirlenecek hükümeti oluşturan bütün partilerle ve yeni başbakanla çalışmaya hazır olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkent İslamabad'a 40 kilometre uzaklıktaki Ravalpindi kentinde bulunan Bhindara Okulu'nda oy kullanan Müşerref, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Siyasi uzlaşının bütün Pakistan'da sağlanması gerektiğini kaydeden Müşerref, "Kişisel hırslara politika alet edilmemeli. En çok oyu alan parti hükümeti kurmalı ve bir koalisyon hükümeti kurulmalı. Demokratik gelişmenin bütün unsurları yerine getirilmeli ve barış içinde seçimler sonuçlandırılmalı" dedi.

Müşerref, iktidara gelecek yeni hükümetin önümüzdeki 5 yıl içinde ekonomik istikrar ve gelişmeyi koruması gerektiğini, terörizm ve aşırıcılığa karşı da güçlü durması gerektiğini kaydetti.

18 Şubat seçimlerinin Pakistan tarihinde bir dönüm noktası olduğunun altını çizen Müşerref, "Bütün dünya bizi izliyor. Seçimleri ertelemeyerek sözümü yerine getirdim" diye konuştu.

Seçimlerde ilk sonuçların bugün geç saatlerde alınması bekleniyor, ancak resmi sonuçların 20 Şubattan önce ilan edilmesi olasılığı oldukça düşük.

Pakistan'da geçen ay yapılması öngörülen seçimler, eski başbakan Benazir Butto'nun 27 Aralıkta Ravalpindi kentinde düzenlenen mitingde suikasta kurban gitmesi üzerine ertelenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious