Müşerref'e suikast şüphesi

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Pakistan'ın kuzey batı sınır eyaleti Serhat'ın Malakat aşiret bölgesinde yer alan Dargai kentinde askeri bölgede meydana gelen patlamada 35 asker öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Malakat Aşiret bölgesinin önemli merkezlerinden Dargai şehrinde de bulunan askeri eğitim merkezinde sabahın erken saatlerinde şiddetli bir patlama meydana geldi. İlk bilgilere göre patlamada 35 askerin öldüğü onlarca askerinde yaralandığı bildirildi. Resmi kaynaklar patlama sonucunda 10 askerin yaşamını yitirdiğini ve olayın çok yönlü araştırıldığını açıklamakla yetindi. Bölgeden gelen diğer bilgilere ve görgü tanıklarına göre patlamanın bir intihar saldırısı olduğu, sabah erken saatlerinde askerler eğitim için toplandıkları sırada kimliği belirsiz kişinin patlamayı gerçekleştirdiği yönünde.

Sürekli sorunların yaşandığı kuzey batı sınırı aşiretlerin kontrolünde bulunuyor. Malakat aşiret bölgesine bugün Devlet Başkanı Müşerrefin gelmesi bekleniyordu. Bu patlamanın gerçekleşmesiyle birlikte Müşerref'e yönelik suikast olabileceği araştırılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious