Musevilerden özür diledi

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

Gibson, alkollü araç kullandığı için tutuklandığı sırada Yahudi karşıtı sözler sarf etmesi nedeniyle musevi toplumundan yeniden özür diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ünlü aktör Mel Gibson alkollü araç kullandığı için tutuklandığı sırada Yahudi karşıtı sözler sarf etmesi nedeniyle Musevi toplumundan tekrar tekrar özür dilemesine karşın, Amerikan ABC televizyonu için çekeceği bir dizinin iptal edilmesine engel olamadı.
Gibson bugün yayınladığı bir açıklamada, her kim olursa olsun Yahudi karşıtı düşünce ve söze hiçbir hoşgörü gösterilemeyeceğini belirterek, alkollü direksiyon başındayken tutuklandığı gece polis memuruna yönelik sarf ettiği şiddet dolu ve yaralayıcı sözlerden ötürütüm Musevi toplumundan tekrar özür dilediğini kaydetti.
Tutucu Katolik eğilimlerini daha önce saklamayan Gibson, açıklamasında, ''Lütfen Yahudi karşıtı olmadığımı biliniz. Hoşgörüsüz değilim. Her nasıl olursa olsun nefret inancıma terstir'' dedi. Toksik madde tedavisine başlayan Amerikalı aktör ve yönetmen Gibson, geçen Cumartesi günü de bir açıklama yayınlayarak özür dilemişti.
Amerikan televizyon kanalı ABC ise Gibson'ın yapım şirketi Icon ile ortaklaşa yapılacak bir televizyon dizisinin iptal edildiğini açıkladı.
Yaklaşık iki yıllık bir proje olan televizyon dizisinde, Yahudi soykırımı sırasında bir Hollandalı Musevi'nin başına gelen gerçek hikaye anlatılıyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious