MÜSİAD, AKP'ye saldırıyı kınadı

MÜSİAD, AKP'ye saldırıyı kınadı.8664
  • Giriş : 01.12.2008 / 18:45:00

MÜSİAD açıklamasında; AKP İstanbul İl Binası'na yönelik düzenlenen bombalı saldırı şiddetle kınandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MÜSİAD tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Halkımız ekonomik sıkıntılarla nasıl baş edeceğini düşünürken, yerel seçimler öncesi ülkemizde gerginlik havası oluşturmaya çalışan bazı odakların yeni bir oyunu ile karşı karşıyayız” denildi.

Açıklamada şunlara değinildi:

“Ak Parti İl Merkez Binasına yönelik olarak gerçekleştirilen ve 6 kişinin yaralandığı bombalı saldırının; 29 Mart 2009'da yapılacak olan yerel seçimler öncesi, Türkiye'nin istikrarlı ve büyük bir ekonomiye kavuşmasını istemeyen bazı odakların, terör ve benzeri unsurlar ile ülkemizde karışıklık çıkarmayı amaçladıkları aşikardır.

Bu odakların emellerine ulaşamayacakları gibi, bundan önceki saldırılarda da olduğu gibi Türk halkı, teröre ve destekçilerine karşı yekvücut olarak dik duruşunu gösterecektir.

Bugün, terör karşısında yapılması gereken; siyaset, iş dünyası, sivil toplum ve medya olarak birlik, dayanışma içinde olmaktır. Hangi görüş ve partiden olursa olsun teröre karşı tek millet-tek yürek olarak ortaya güçlü bir irade koymalıyız.

Olayın faillerinin bir an önce yakalanarak yüce yargımız önünde hesap vereceğine dair inancımız tamdır. MÜSİAD olarak, saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diler, AK Parti yetkililerine de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*