MÜSİAD 8. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri

MÜSİAD 8. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri.49459
  • Giriş : 06.03.2008 / 15:08:00

8. ‘Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’ töreni töreni MÜSİAD Genel Merkezi’nde düzenlendi. Kazanan yıldızların ‘ilk kez törende kamuoyuna açıklanadığı’ organizasyonda bu yıl toplam 13 ödül dağıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Müstakil sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’nin sekizincisi; işdünyasından, bürokrasiden STK’lardan ve medyadan çok sayıda konuğun katılacağı renkli bir törenle gerçekleştirildi.

PROTOKOL MİSAFİRLERİ

MÜSİAD Genel Merkezi’nde 5 Mart / Çarşamba günü gerçekleşen törene; İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Oğuz Satıcı ve MÜSİAD Genel Başkanı Dr. Ömer Bolat ile çok sayıda misafir katıldı.

İş dünyası, üniversite ve medya mensuplarını buluşturan anlamlı törende, yaptıkları haberlerle 2007 yılına damgasını vuran ekonomi gazetecileri "Yıldızlar Kürsüsü"ne çıkarak birinci seçilmenin gururunu yaşarken, MÜSİAD İletişim Komisyonu tarafından teknoloji harikası dizüstü bilgisayarlarla ödüllendirildi.

JÜRİ ÜYELERİ

2007 Seçici Kurulunda; Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak, Koç Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Fuat Keyman, Marmara Ünv. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Öztürk, Kocaeli Ünv. İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Vedat Demir, Yeni Şafak Gazetesi yazarı ve ekonomist Melikşah Utku, CNBCE Haber Koordinatörü Barış Karcıoğlu, Haber 7 Genel Yayın Koordinatörü Ünal Tanık ve “24” TV Ekonomi Müdürü Levent Oğuz gibi tanınmış akademisyen ve deneyimli gazetecilerin görev aldığı organizasyonun finalinde toplam 13 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Bu yıl ilk kez “Yılın Kurumsal Yayını” kategorisinde de ödülün verildiği törende; 7 haberci ile bir yazar bireysel ödülle taltif edilirken, ayrıca 3 kurumsal, 2 onursal ödül de sahiplerine takdim edildi.

Türk ekonomi basınını geliştirmek ve başarılı çalışmaları teşvik etmek amacıyla 2000 yılından beri düzenlenen organizasyon, ülkemizde ekonomi basınına yönelik “ilk ve tek” yarışma.

Medyada “Ekonomi Basını Yıldızları” olarak nitelendirilen ödülleri bugüne kadar 50’yi aşkın gazeteci ve yazar paylaştı.

Törenin açılışında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Dr. Ömer Bolat, "Ekonomi Basını mensuplarının da MÜSİAD başarı ödülleri programına her geçen yıl gösterdikleri yoğun ilgi, bizim nasıl bir doğru iş yaptığımızı göstermektedir" dedi.

Bu yıl toplam 200 eserin yarışmaya gönderilmesinin EBBÖ için kıvanç verici olduğunu ifade eden Bolat, "Ödül kazanan ekonomi basınının yıldızlarını ve kuruluşlarımızı candan tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Tüm başvuru sahiplerine de ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

ÖDÜL ALANLAR

1 - Yılın Ekonomi Haberi
Teşvikli illere 1317 yeni fabrika gitti, AKP’nin oylarını patlattı
Ceyhun Kuburlu - HÜRRİYET

2 – Yılın Reel Sektör Haberi
Zordaki sektörler için 'örnek büyüme
Şükrullah Dolu – YENİŞAFAK

3 - Yılın Ekonomi Araştırma Haberi
Hesap halka kesildi
Faruk Erdem - TAKVİM

4 - Yılın Başarı Öyküsü
Karadenizli Dursun’a gurbet zor geldi O da Uzungöl’ün geçim kaynağı oldu.
Mehmet Gel - TÜRKİYE

5 - Yılın Ekonomi Röportajı
AB’ye 5 verdik, sadece 1 aldık
İbrahim Acar - VAKİT

6 - Yılın Ekonomi Yazı Dizisi
Güneydoğuda gerçek gündem ‘Ekonomi’
Abdülhamit Yıldız - ZAMAN

7 - Yılın Ekonomi Kulisi Yazısı
Parayla güzellik
Aylin Löle / Akşam

8 - Yılın Ekonomi Yazarı
Rüştü Bozkurt / DÜNYA

9 - Yılın Televizyon Programı

– İş yemeği / CNNTÜRK

10 - Yılın Ekonomi Yayını

– BUSİNESSWEEK

11 - Yılın Sektörel Yayını

– İTOVİZYON

12 - Jüri Özel Ödülü

– TİKA

13 - MÜSİAD Özel Ödülü

– Merhum Prof. Dr. Sabahattin Zaim

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious