MÜSİAD Başkanı veda etti

MÜSİAD Başkanı veda etti.60399
  • Giriş : 16.04.2008 / 10:08:00

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Başkanı Ömer Bolat, görevini devredeceği 19 nisandaki 17. Olağan Genel Kurul öncesinde basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MÜSİAD'ın Sütlüce'de bulunan Genel Merkezi'nde düzenlenen akşam yemeğinde gazetecileri ağırlayan Bolat, burada yaptığı konuşmada, bu buluşmaya ''bir veda buluşması'' demek istemediğini belirterek, ''Görevler bitebilir, makamlar gelip geçicidir. Dostluğumuz, kardeşliğimiz her zaman devam edecek'' dedi.

MÜSİAD'ın Türkiye'de iş dünyasında, sosyal ve diğer alanlarda sivil toplum hareketinin güçlenip gelişmesine, birçok derneğin, vakfın kurulmasına da öncülük ettiğine işaret etti. Bolat, "Türkiye'de bugün sivil toplumun güçlenmesi ve demokrasilerin olmazsa olmaz bir gereği olarak katılımcı demokrasinin bir gereği olarak sivil toplum hareketinin bu denli güçlenmesinde zannediyorum çorbada tuzumuz oldu' diye konuştu. Bolat, hep üzüm yemeye çalıştıklarını, bağcı dövmenin peşinde olmadıklarını belirterek, "MÜSİAD olarak Türkiye için, halkımız için ortaya koyduğumuz eserler, katkılar zannediyorum vicdan sahibi herkesin kabul edeceği ürünlerdir'' dedi.

Bolat, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Siyasete atılmayı düşünüp düşünmediği yönündeki soruya, ''Böyle bir niyetim ya da planım yok. Sadece sivil toplum çalışmalarında elimden geleni yapıyorum. İnşallah özel işlerime, aileme daha çok zaman ayıracağım. İleride, zaman Türkiye'de ne gösterir hesabını ve planını yapmak mümkün değil. Ben hiçbir zaman geleceğe yönelik hesap içinde hareket etmedim. Kader insanları nereye götürür, onu da bilemiyorum, ama benim birinci adresim yine MÜSİAD olmaya devam edecek" şeklinde cevap verdi.

Bolat, görev süresi boyunca kendisi ile birlikte çalışan dernek üyelerine ve desteklerinden dolayı basın mensuplarına teşekkür etti.

MÜSİAD, 19 Nisan Cumartesi günü yapılacak 17. Genel Kurul'da Erol Yarar, Ali Bayramoğlu ve Ömer Bolat'tan sonra 4. dönemde görev yapacak yeni başkan ve yönetim kurulunu belirleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious