MÜSİAD Başkanı'ndan taziye

MÜSİAD Başkanı'ndan taziye.8531
  • Giriş : 28.03.2009 / 15:55:00

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için yayınladığı taziye mesajında şunları dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için yayınladığı taziye mesajında, ''Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en önemli siyaset ve mücadele adamlarından birisi olan BBP Genel Başkanı Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz'' ifadelerini kullandı.

Vardan, ''Arzu ettiği 'Büyük Birlik' maalesef vefatıyla gerçekleşti'' başlığıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

''Türkiye, hayatı boyunca ülkemizin asli ve milli değerlerini daima ön planda tutarak, demokrasiden, özgürlükten, hak ve hürriyetlerden yana duruşundan asla taviz vermeyen ve bu uğurda büyük badireler atlatmış çok değerli bir siyasetçisini elim bir kaza sonucu kaybetmiştir.

Türk siyasetinin gelişmesinde önemli katkıları olan Sayın Muhsin Yazıcıoğlu, siyasi hayatını ve vizyonunu sadece ülkemizle sınırlı tutmamış tüm Türk ve İslam dünyasını da kuşatan bir milli birliğin varlığına adamıştır. Bu uğurda, önüne çıkan bütün badirelere rağmen 'Büyük Birlik' ülküsünden vazgeçmemiş büyük bir dava adamıdır. Arzuladığı 'Büyük Birlik' ancak vefatıyla gerçekleşebilmiştir.

Aynı zamanda Türk ekonomisinin gelişmesi için başta MÜSİAD olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları ile yakın işbirliği yapan Yazıcıoğlu'nu kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. MÜSİAD olarak kendisini yıllar sonra da rahmet ve hayırla yad edeceğiz.

Sayın Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybeden BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Belediye Meclis Üyesi Adayı Murat Çetinkaya, İHA Muhabiri İsmail Güneş ve Kaptan Pilot Kaya İstektepe'ye Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce Türk milletine başsağlığı dileriz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*