MÜSİAD Fuarı kapılarını kapatıyor

MÜSİAD Fuarı kapılarını kapatıyor.15602
  • Giriş : 26.10.2008 / 14:15:00

MÜSİAD 12. Uluslararası Fuarı'na işadamı ve ziyaretçi akını devam ediyor. Bugün saat 19'da kapancak fuarda 500'e yakın üye firma katılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

23 Ekim 2008 Perşembe günü Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen tarafından açılan MÜSİAD 12. Uluslararası Fuarı'na işadamı ve ziyaretçi akını devam ediyor. Bugün saat 19'da kapancak fuarda 500'e yakın üye firma katılıyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) iki yılda bir düzenlediği MÜSİAD Fuarı bu yıl 12. defa düzenleniyor.

Kapasitesi ve iş bağlantı hacmi ile ülkemizin en büyük uluslararası fuarlardan biri olan MÜSİAD Fuarı'na bu yıl yurtdışından yaklaşık 74 yabancı firma katıldı. Sadece üye işadamlarının katılabildiği fuara Türkiye'den ise 408 firma katıldı. MÜSİAD Fuarı'nda 27.000 m2 kapalı alanda 14.000 m2 stand alanı kullanıldı.

Makine, Elektronik, Dekorasyon, İnşaat, Tekstil, Giyim, Hizmet, Otomotiv, Gıda ve Ambalaj sektörlerini bir araya getirecek olan fuarın yurtdışı tanıtımı amacıyla 30'dan fazla ülkeye ziyaretler gerçekleştirildi.

MÜSİAD FUARI'NIN KÜNYESİ

Fuarın adı: MÜSİAD 12. Uluslararası Fuarı
Sloganı: "Dünyanın İşi Türkiye'nin Gücü"
Düzenleyen: Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)
Tarih: 23- 26 Ekim 2008
Yer: İstanbul Yeşilköy / CNR Expo Center
Sergi alanı: Üç salon – 27 bin metrekare kapalı alan, 14 bin metrekare açık alan
Katılımcı firma: 408'ü yerli toplam 474 firma
Ziyaret saatleri: 10:30 – 20:00
Beklenen ziyaretçi sayısı: 200 bin
Beklenen yabancı işadamı: 2000 – 2500 arası
Destekleyen kuruluşlar: İKT, ICCI, İKB, DTM, İTO, İBB, KOSGEB ve THY


MÜSİAD GENEL BAŞKANI VARDAN:(KÖRFEZ) FONLARININ TÜRKİYE'YE AKTARILMASININ SAĞLANMASI İÇİN ÜLKEMİZDEKİ ÖN YARGILI BİRÇOK FİKRİN ARTIK DEĞİŞMESİ GEREKİYOR''

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, ''Körfez fonlarının Türkiye'ye aktarılmasının sağlanması için ülkemizdeki ön yargılı birçok fikrin değişmesi gerekiyor'' dedi.

''12. MÜSİAD Uluslararası Fuarı''nın sona ermesi dolayısıyla yazılı açıklama yapan Vardan, MÜSİAD'ın geçen hafta düzenlediği 2 organizasyona 17 ülkeden 23 misafir bakan ve 61 ülkeden 2 bin 200'ü aşkın iş adamının gelerek, dernek üyeleriyle ticari işbirliğini görüştüklerini kaydetti.

Vardan, ''İslam ülkeleri arasında finansal entegrasyon'' temasının tartışıldığı ''IBF-Uluslararası İş Forumu Kongresi''nde, gelinen noktada bu konunun son gelişmelere bakarak kazandığı önem ve İslam ülkelerinin artık dünyanın eski sistemleri yerine yeni kutuplar ve rezerv birimleri araması gerektiğinin üzerinde durulduğunu belirtti.

Özellikle Körfez ülkelerinde biriken fon fazlalarının, ihtiyacı olanlara aktarılması konusu üzerinde çalışma yapılmasının kararlaştırıldığını bildiren Vardan, ''Yapılan görüşmelerden sonra bu imkanlardan ülkemizin etkin bir şekilde yararlanabilmesi ve fonların ülkemize aktarılmasının sağlanması için ülkemizdeki ön yargılı birçok fikrin artık değişmesi gerekiyor'' görüşünü ifade etti.

Vardan, şunları kaydetti:

''Dünya ülkeleri Körfez fonları ile ülkelerini finanse etmek için birbirleriyle mücadele ederken, bazı saplantılarımızdan ve ön yargılarımızdan kurtulur, kendimize ve ülkemize güvenirsek, bu fonların büyük bir bölümünü ülkemize rahatlıkla kaydırabiliriz. Çünkü onlar güvenilir bir liman arıyorlar, bizde de bu fonların kullanılabileceği proje, karlı iş imkanları ve güvenilir liman var.''

MÜSİAD'ın, ICCI-İslam Ticaret ve Sanayi Odası ve WIEF-World Islamic Economic Forum ile anlaşma imzalayarak, Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafyadan uzak doğuya kadar geniş bir alanda benzeri çalışmaları koordineli olarak yürütme kararı aldığını hatırlatan Vardan, ''Dünyanın İşi-Türkiye'nin Gücü'' sloganıyla başlayan, 408 yerli, 74 yabancı firma ve 25 STK olmak üzere toplam 507 standın kurulduğu fuarın, bu akşam sona ereceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*