MÜSİAD heyeti ölümden döndü

MÜSİAD heyeti ölümden döndü.15709
  • Giriş : 15.10.2008 / 16:00:00

Gıda Sektöründeki sorunların tartışıldığı bir zirveye katılan 12 kişilik MÜSİAD Heyeti ölümden döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MÜSİAD'ın 11 Ekim 2008 tarihinde Trabzon'da düzenlediği 'Gıda' konulu zirveye asansör kazası damgasını vurdu. Zirvenin yapılacağı binanın asansörüne binen 12 kişilik MÜSİAD Heyeti, asansörün düşmesi ile büyük şok yaşadılar.

Asansörde bulunan iki kişi diz kapaklarından yaralanırken, aralarında MÜSİAD Gıda Sektör Başkanı Abdurrahman Kaan'ın da bulunduğu diğer üyeler yara almadan kazayı atlattı. Ambulans ve sağlık ekiplerinin hemen müdahale ettiği olayda yaralanan kişilerin hastanede tedavi görmeye devam ettiği bildirildi.

Asansörün elektrik kesintisi nedeniyle düştüğü belirtilirken asansörün düştüğü yüksekliğin de yaklaşık dört buçuk metre olduğu bildirildi.

Toplantı'dan Notlar
Abdurrahman Kaan, MÜSİAD tarafından Trabzon'da düzenlenen 'Türkiye Ekonomisinde Gıda ve Tarım Sektörünün Rekabetçi Üstünlükleri Nasıl Geliştirilebilir' konulu konferansta yaptığı konuşmada, üretmeden tüketmenin faydalı olmayacağını dile getirdi.

Sektöre ilişkin planlamanın yapılabilmesi için acilen istatistiki verilerin hazırlanması gerektiğine vurgu yapan Kaan, "Ülke olarak istatistiki verilerimizi çıkartmamız gerekiyor. Çünkü sektörle alakalı elimizde yeterli bir veri yok. Kendi verilerimizi bizim çıkarmamız gerekiyor ki, buna göre bir planlama yapalım." dedi.

Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Öztürk, Türkiye'nin şu an Uluslararası Para Fonu (IMF) ile anlaşma yapmasının kürsel krize hiç bir katkısının olmayacağını söyledi.

Bazı kesimlerin uzun süredir 'hükümet gerekli adımları atmıyor' eleştirisinde bulunduğunu, ancak bu gerekli olan şeylerden ne kast ettiklerini bir türlü söylemediklerini ifade eden Öztürk, şöyle devam etti: "Niye demiyorlar biliyor musunuz ? Aslında kapalı kapılar arkasında bunları istiyorlar, kamuoyu önünde bunu açıklamak istemiyorlar. Şimdi uzun süredir 'ne demek istiyorsunuz' baskılarının ardında ağızlarından kaçırdılar. İlk dedikleri şey, 'kamu adına bir Varlık Denetim Şirketi kurulsun'. Bu; 'batan şirketlerin borçlarını devralmak üzere, millete çakmak üzere bir fon oluşturulsun, biz batarsak bizi ve kredi aldığımız yabancı dostlarımızı kurtarsın' demektir."

Şu an IMF ile anlaşma yapmanın küresel krize hiç bir katkısının olmayacağına vurgu yapan Öztürk, "Türkiye'nin küresel krize en hazırlıklı yakalanan ülkelerin başında geldiğini dile getirdi. Dünya borsaları dibe vururken İstanbul Borsası'nın en az düşüşü yaşadığını kaydeden Öztürk, bugüne kadar dünya hapşırdığında Türkiye'nin yatağa düştüğünü, ilk defa Türkiye'nin herkesten daha fazla direndiğini görmekteyiz" dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*