MÜSİAD: Revizyon yerinde olmuştur

MÜSİAD: Revizyon yerinde olmuştur.8531
  • Giriş : 02.05.2009 / 10:24:00

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni Bakanlar Kurulu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, "Kabinedeki değişiklikler, hükümetin mevcut veya ileride oluşabilecek muhtemel sorunlara karşılık ne denli aksiyoner bir yaklaşım içinde olduğunu göstermesi açısından oldukça manalı ve önemlidir" dedi.

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni Bakanlar Kurulu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Bazı bakanların AK Parti'nin iktidara geldiği günden bu yana 59 ve 60. hükümetlerde yer aldığını ve hizmetlerini yaklaşık 6,5 yıl sürdürdüğünü hatırlatan Vardan, "Şunu belirtmek lazımdır ki, ülkemizde belki ilk defa bu kadar uzun süre, bu kadar istikrarlı bir kabine ülke hizmetinde bulunmuştur.

Her ne kadar bu süre zarfında görevlerini başarılı bir şekilde ifa etmiş olsalar da, dünyanın ve buna bağlı olarak ülkemizin yoğun gündemi dikkate alındığında bu süre, hakikaten yorucu ve yıpratıcıdır. Bu bağlamda toplumda oluşan değişim beklentisi ve buna karşılık yapılan revizyon bizce yerinde olmuştur.

Özellikle dünya gündeminin ekonomik krizle boğuştuğu bir dönemde yapılan bu değişiklik, hükümetin mevcut veya ileride oluşabilecek muhtemel sorunlara karşılık ne denli aksiyoner bir yaklaşım içinde olduğunu göstermesi açısından oldukça manalı ve önemlidir"
şeklinde konuştu.

Bu değişiklikle hükümetin icraatlarında yeni bir heyecanın oluşacağını ifade eden Vardan şöyle devam etti: "Dileğimiz, öncelikle küresel ekonomik krizin ülkemize ve insanlarımıza olan etkisini azaltmak üzere Hükümet tarafından bugüne kadar alınan tüm tedbirlerin uygulanmaya devam etmesi ve gerektiğinde ek tedbirlerin alınmasıdır.

Bununla beraber, uzun zamandır gündemden düşmeyen ve ülkemizi bir üst lige taşıyacağına inandığımız demokrasinin tam anlamıyla yerleşmesini sağlayacak olan sivil anayasa değişikliğinin gerçekleşmesi için de yeni kabine tarafından yoğun mesai sarf edilmesi de arzularımız arasında yer almaktadır.
Bu vesileyle, yapılan değişimin ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diler, bugüne kadar hizmet yapıp görevlerini devreden değerli bakanlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, yeni dönemde görev alan tüm bakanlarımıza da başarılar dileriz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*