MÜSİAD: 'Şehitlerimizi Dualarla Anıyoruz'

MÜSİAD: 'Şehitlerimizi Dualarla Anıyoruz'.8531
  • Giriş : 18.03.2009 / 18:47:00
  • Güncelleme : 18.03.2009 / 18:47:03

MÜSİAD, Yönetim Kurulu, tarihi Çanakkale Zaferi’nin 94. yılı vesilesi ile bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Açıklamada “Çanakkale başta olmak üzere Malazgirt'te, Anadolu'nun ve İstanbul'un fethinde, Sarıkamış'ta, Balkanlar'da, Kurtuluş savaşında şehit düşen kahramanlarımız sayesinde bugün özgür ve hür bir ülkede başımız dik olarak dolaştığımızın bilincindeyiz” denildi.

Açıklamada şunlar yer aldı:

Vatanı, bayrağı, namusu için Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla Çerkez'iyle omuz omuza, aynı safta çarpışan kahraman ceddimizin, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi olduğunu biliyor, aziz şehitlerimizin emaneti olan yurdumuzu aynı ruh ve anlayışla korumanın temel sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz.

Aziz şehitlerimizin hatırasına layık bir yaşam sürmenin en önemli gereği; böyle kutlu günler dolayısıyla, hiçbir tehlikenin toplumsal birliğimiz karşısında muzaffer olamayacağını hatırlamak, istikrarı ve huzur ortamını özenle korumak, ekonomik refah artışının sürmesi için de gece-gündüz demeden çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu ülke için, canlarını tereddüt etmeden feda eden, destanlar yazan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve dualarla anıyoruz. Bu vatan onlara minnettardır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*