MÜSİAD'dan meslek liselerine destek

MÜSİAD'dan meslek liselerine destek.10909
  • Giriş : 31.05.2009 / 15:06:00

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin, İstanbul'daki bazı meslek liselerinin atölyelerinde yer alan CNC tezgahları ve el aletlerinin bakım ve tamiratını gerçekleştireceği açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MÜSİAD'dan yapılan açıklamada, mesleki eğitimin önündeki engellerin kaldırılması ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesini sağlamak amacıyla örnek bir çalışmaya imza atıldığı ve İstanbul'daki bazı meslek liselerinin atölyelerinde yer alan CNC tezgahlarının ve el aletlerinin bakım ve tamiratının gerçekleştirileceği ifade edildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan MÜSİAD Makine Sektör Kurulu Başkanı Necmettin Öztürk, ekonomik ve sosyal kalkınmanın hızlanması için mesleki eğitimin önündeki engellerin mutlaka kaldırılması gerektiğini ifade etti.

Öztürk, Türkiye'nin, iş hayatının gereksinim duyduğu mesleki iş gücünü yetiştirmeye dönük politikalarını gelecek yıllarda dikkatle gözden geçirmesi ve yeniden oluşturması gerektiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Bu noktada üzerine görev düşen kuruluşlar yükümlülüklerini yaparken, sivil toplum kuruluşlarının da bu süreçte oynayacağı rol çok önemlidir. MÜSİAD Makine Sektör Kurulu olarak, Türkiye'nin en önemli sorunlarından birisi olan mesleki eğitimsizliğin önüne geçmek amacıyla yapılan çalışmalara destek vermek için İstanbul'daki bazı meslek okullarının atölyelerinde bulunan CNC tezgahları ve el aletlerinin bakım ve tamiratını gerçekleştirmeye başladık.

Bu çalışma ile hem iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetişmesini sağlamak hem de sivil toplum kuruluşlarını mesleki eğitimin kalitesinin artırılması amacıyla yapılan çalışmalara destek vermeleri için teşvik etmek istiyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*