MÜSİAD'dan operasyonlara tam destek

MÜSİAD'dan operasyonlara tam destek.7617
  • Giriş : 23.02.2008 / 15:01:00

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Bolat, sınır ötesi operasyona ''tam destek'' verdiklerini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bolat, ülke ekonomisinin bu harekattan etkilenmesini beklemediklerini belirterek, ''Türk-Irak ticaretinin de harekatın tamamlanmasının ardından artarak devam edeceğine inanıyoruz'' dedi.

Bolat yaptığı yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakkını kullanarak Kuzey Irak Bölgesinde yerleşmiş terörist unsurlara yönelik sınır ötesi kara harekatını desteklediklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Bu harekat ülkemizin ve halkımızın güvenliğini sağlamaya yöneliktir ve kapsamı, amacı, sınırları bellidir. Türk ekonomisinin bu harekattan etkilenmesini beklemiyoruz. Türkiye güçlü ve büyük bir devlettir. Ekonomisi bu tür gelişmeleri kaldıracak güçtedir. Türk-Irak ticaretinin de harekatın tamamlanmasının ardından artarak devam edeceğine inanıyoruz.

Hükümetimizin attığı diplomatik adımlarla haklılığımızı tüm dünyaya kabul ettirmesi de sevindirici bir gelişmedir. Dünyanın en güçlü ordularından biri olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu harekatı büyük bir başarıyla tamamlayacağına olan inancımız tamdır. Temennimiz en düşük kayıpla harekatın sona ermesi ve Mehmetçiklerimizin topraklarımıza geri dönmesidir. TSK'nın bölgedeki sivil halka yönelik hassasiyeti tüm dünya kamuoyu tarafından bilinmektedir. Dost ve kardeş Irak halkının zarar görmemesi için gerekli tüm tedbirlerin aldığından hiçbir şüphemiz yoktur. Bununla beraber teröre yönelik askeri tedbirlerin yanında sosyal ve ekonomik tedbirlerin de alınması gereklidir. Hükümetimizin bu yönde atacağı adımlar da oldukça önemlidir ve acilen yerine getirilmelidir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious