Müsiad'dan Lübnan için çağrı

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk, İsral'in saldırılarını bir an önce durması gerektiğini belirterek, uluslararası toplumu göreve çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İki askerinin kaçırılmasını bahane ederek İsrail'in Lübnan ve Filistin'e karşı acımasızca saldırılarda bulunmasının endişe verici olduğunu ifade eden Öztürk, yapılan saldırıları kınadı. Ortadoğu'da yaşanan istikrarsızlığın ana sebebinin İsrail devletinin olduğunu belirten Öztürk, sivilleri hedef alan insalık dışı dramın bitmesini istedi.

İsrail'in Ortadoğu'yu şavaşa sürüklediğini vurgulayan Öztürk, savaşa Suriye'nin de katılması halinde bölgenin belirsiz bir sürece gireceğini söyledi. Ateşkes için müslüman devletlerin devreye girmesi gerektiğinin altını çizen Öztürk, "Uluslararası askeri birlikler Gazze-İsrail ve Lübnan-İsrail sınırına konuşlanmalıdır. Ortadoğu'da yaşananlar İslam dünyası ve tüm dünya için kaygı vericidir. Vakit geçirmeden hem insani yardım kampanyaları arttırılmalı hem de diplomatik görüşmeler yoğunlaştırılmalıdır." dedi.

Öztürk, ABD ve AB'nin İsrail'i cesaretlendirici açıklamalar yapmasını kaygı verici bulduğunu ve bu açıklamaların dünya barışını zedelediğini belirtti. Öztürk son olarak şunları kaydetti: "ABD ve AB'nin Ortadoğu'daki saldırılara sessiz kalmasını düşündürücü buluyoruz. İslam Kalkınma Örgütü acilen toplanmalıdır. MÜSİAD olarak Filistin'e ve Lübnan'a yardım kampanyası başlattık. Tüm halkımızı bu bölgeye yardıma çağırıyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious