MÜSİAD'tan 19 Mayıs mesajı

MÜSİAD'tan 19 Mayıs mesajı.7617
  • Giriş : 19.05.2009 / 13:37:00

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan,'Sahip olduğumuz genç nüfus ve potansiyeli, iktisadi ve sosyal alanlarda etkin şekilde kullanmalıyız' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vardan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da başlayan milli mücadele hareketinin ilk adımının atıldığını ve buradan yurt geneline yayıldığını hatırlatarak, günümüzde ülkeler ve medeniyetler arası mücadelenin daha ziyade ekonomik, sosyal ve siyasi alanlarda sürdüğünü bildirdi.

21. yüzyılda Türkiye'nin her alanda gelişmesinin ve küresel bir güç olmasının ancak milli değerlerine sahip, eğitimli gençlerle mümkün olabileceğini vurgulayan Vardan, Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasında gençlerin en önemli aktörler olacağını belirtti.

Vardan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın Türk gençliğine hediye edilmesinin, ulusun gençlere verdiği önemin en güzel işareti olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

''Sahip olduğumuz genç nüfus ve potansiyeli, iktisadi ve sosyal alanlarda etkin şekilde kullanmalıyız. Böylelikle hem bölgemizdeki ülkelere örnek hem de küresel sorunlara çözümler üreten bir ülke olabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs 1919 tarihinde başlayan milli mücadelede, kanlarıyla destanlar yazan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve dualarla anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın milletimize kutlu olmasını diliyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*