Müslüm Baba, hemşireleri kızdırdı

Müslüm Baba, hemşireleri kızdırdı.13805
  • Giriş : 18.04.2008 / 13:02:00

Türk Sağlık Sen, sanatçı Müslüm Gürses'in rol aldığı Vestel'in 'Dokor V, Hemşire V' reklamının hemşireleri rencide ettiğini ileri sürerek, RTÜK'ten söz konusu reklamın yayından kaldırılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, arabesk sanatçısı Müslüm Gürses'in rol aldığı Vestel'in doktor V, Hemşire V reklamı ile hemşirelerin rencide edildiğini belirterek, "Söz konusu reklam için yüzlerce şikayet maili aldık." dedi. Reklamda özellikle Hemşire V'nin konuşmaları, davranışları ve kıyafetinin hemşireleri rencide ettiğini söyleyen Kahveci, "Reklamla insanların zihinlerinin böyle bir hemşire imajı çizilmesi son derece yanlış ve yakışıksızdır. Hiçbir hemşire arkadaşımız reklamda bile olsa böyle tasvir edilemez. Böyle bir reklam filmi saygın bir Türk firması olan Vestel'e yakışmamıştır. Vestel sorumlu davranarak bu reklam filmini yayından kaldırmalı ve hemşirelerimizden özür dilemelidir." dedi.

Söz konusu reklam filmi hakkında RTÜK ve Reklam Öz Denetim Kurulu'na başvuru yaptıklarını belirten Kahveci, "Hemşirelerimizi rencide eden bu reklamı televizyonlarda görmek istemiyoruz. Umarız en kısa zamanda bu reklam yayından kaldırılır." diye konuştu.

Kahveci şu görüşleri dile getirdi: "Ne yazık ki özellikle son dönemlerde bazı köşe yazarları hemşirelerimizle ilgili çirkin fıkralara yer vermiş, bir karikatüriste ahlaka aykırı karikatürlerle hemşirelerimize hakaret etmişti. Son olarak bu reklam filmiyle hakaret yazılı medyadan görsel medyaya taşınmış oldu. Bu son derece üzücü bir durumdur. Bu reklamı hazırlayanlar Anadolu'nun ücra bir yerinde görev yapan hemşirelerimizin çektiği sıkıntılara hiç şahit oldular mı? Neden böyle çirkin benzetmeler yapıyorlar? Herkes sorumluluk sahibi olduğunun farkına varmalıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious